سه شنبه, ۳ خرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
9 مهر 1394 ، ساعت 08:57 692 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3711
قربانی انتقاد کرد:

کوتاهی شهرداری و محیط زیست در کاهش هجوم مگس‌های سفید در پایتخت/ احتمال انتقال بیماری‌های ویروسی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از عملکرد شهرداری و محیط زیست برای کاهش هجوم مگس سفید در پایتخت، گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط نتوانستند به وظیفه خود عمل کنند و در زمینه رفع این معضل کوتاهی کردند.

به گزارش جلال شرق ، محمدحسین قربانی  ضمن هشدار نسبت به خطر بیماری مگس‌های سفید در پایتخت، افزود: آنچه که امروزه افکار عمومی را به خود مشغول کرده وجود مگس‌های سفیدی است که متاسفانه تعداد آنها روز به روز درحال افزایش است در شرایطی که این حشرات می‌توانند منجر به انتقال بیماری‌های ویروسی شوند.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مگس‌های سفید در انتقال بیماری‌ها، ویروس‌ها و میکروب ها نقش دارند، ادامه داد: از علت‌های اصلی ظهور و بروز مگس‌های سفید در پایتخت عدم رعایت بهداشت عمومی است که آگاهی و افزایش اطلاعات در بین افراد جامعه می‌تواند تا حد چشمگیری به کاهش مگس‌های سفید بینجامد و همچنین به کاهش هزینه‌های اجتماعی نیز کمک می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت حفظ بهداشت محیط و عدم ریختن زباله در سطح شهر، تصریح کرد:‌ اگر افراد بدانند که سهمی در کاهش هجوم این حشرات دارند می‌توانند نقش موثری در از بین رفتن آسیب‌های ناشی از حضور مگس‌های سفید در شهر داشته باشند.

وی با یادآوری وظیفه شهرداری در ممانعت از هجوم مگس‌های سفید، تاکید کرد: واقعیت آن است که دستگاه‌های ذی‌ربط نتوانستند به وظیفه خود عمل کنند این درحالی است که شهرداری موظف به جمع‌آوری درست زباله‌ها و گسترش فضای سبز است و حتی باید سم‌پاشی فضای سبز را نیز مدنظر قرار دهد در حالی که در این زمینه کوتاهی کرده است.

قربانی یادآور شد: از سویی دیگر سازمان حفاظت محیط زیست باید شناسنامه مگس‌های سفید را داشته باشد تا مشخص شود این حشرات بیماری‌زا بوده یا خیر و اینکه آیا در سلامتی تاثیر مستقیمی داشته و منجر به انتقال ویروس می‌شوند یا خیر؟

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:‌ به طور حتم اگر اقدامی از سوی شهرداری و محیط زیست برای رسیدگی به کاهش مگس‌های سفید در پایتخت صورت نگیرد از مسئولان مربوطه دعوت خواهیم کرد تا گزارشی نسبت به عملکرد خود در این زمینه به کمیسیون ارایه دهند./خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است