چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۰۰
آخرین اخبار
1 خرداد 1395 ، ساعت 12:35 1,867 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15094

«گام سوم اصلاحات»

به گزارش جلال شرق ، روزنامه وقایع اتفاقیه نیز در گزارشی با تیتر «گام سوم اصلاحات» در مورد فراکسیون امید نوشته: « اصلاح‌طلبان بعد از تجربه موفق انتخابات دهمین دوره مجلس که توانستند هفتـــم اسفند و دهم اردیبهشت با بضاعت اندک از نظر نامـــزدهای تأییدصلاحیت شده، در برابر تمام ژنرال‌های اصول‌گرا، دســــت بالا را داشته باشند.

روز پنجشنبه با حضــــور تمــــام فعالان انتخاباتی استان‌های شــورای‌عالی سیاست‌گذاری، دور هم جمع شدند تا از برنامه‌های آینده‌شان صحبت کنند؛ برنامه‌هایی که به گفته عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت سیدمحمد خاتمی و نایب‌رئیس شورای‌عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان، حالا در جهـــت گام سوم خواهد بود .

اما پیش از آنکه گام سوم مورد نظر موسوی لاری در دستور قرار گیرد، به نظر می‌رسد گام دوم قرار است دور آخر خود را هشتم خرداد نهایی کند؛ زمانی که رقابت بر سر کرسی ریاست مجلس در صحن بهارستان، وزن سیاسی هر جریان را مشخص می‌کند. هرچند اصلاح‌طلبان از همان روزهای پیش از انتخابات بنا را بر ائتــــلاف در جهت منافع ملی گذاشته بودند و تعدادی از چهره‌های اصول‌گرای میانه‌رو و معتدل را که دست بر قضا از اردوگاه اصول‌گرایی طرد شده بودند در فهرست خودشان قرار دادند،

به‌طوری‌که برخی از آنها که از حامیان لاریجانی هم بودند، در سایه فهرست امید توانستند یکی از کرسی‌های سبز بهارستان را به‌دست ‌بیاورند. از سوی دیگر اصلاح‌طلبان باوجود آنکه از نظر تعداد نامزدهای راه یافته به مجلس، اکثریــت را به‌دست‌آوردند اما باز هم بنــا را بر تعامل با نیروهای معتدل اصول‌گرا گذاشتند که البتـــه بخشی از این تعامل اصلاح‌طلبانه از سوی اصـــول‌گرایان با پاسخ مناسبی روبه‌رو نشد. محمدرضا عارف هم در همایــش روز شنبه تلویحا کنایه‌ای به برخی بی‌اخلاقی‌ها داشت و گفت: «ما برای رسیدن به قدرت از اخلاق عبور نمی‌کنیم.»

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است