یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۱۹
آخرین اخبار
7 مهر 1398 ، ساعت 13:14 1,140 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :54936

گزارش تصویری از پاسداشت روز آتش نشانی در آستانه اشرفیه

رئیس  واحد آتش نشانی استانه اشرفیه از اطفای حریق ۳۱۱ مورد واحدهای مسکونی ، تجاری ؛ انباری ، خود رو ، پوشش گیاهی ، کارخانجات و کارگاه طی یک سال گذشته از سوی واحد آتش نشانی  شهر آستانه اشرفیه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، بهزاد رسولیان که به مناسبت  روز آتش نشانی و تقدیر از آتش نشانان در جمع مسئولین شهرستان سخن می گفت  با بیان اینکه در این مدت برای کمک و اماد نجات ۳۰ نفر گرفتار شده در اسانسور اقدام شده است افزود : برای امداد و نجات در تصادفات و آب ۴۸ مورد  اقدام شده است که علاوه بر آن بیش از ۱۵ بار به شهرهای هم جوار برای اطفای حریق یاری رسانی شده است.

شهردار آستانه اشرفیه نیز  گفت: اورژنس و آتش نشانی در بسیاری از شهرهای بزرگ در کنارهم و با یک هدف مشترک در حال همکاری هستند امیدواریم طی تفاهم نامه ای این همکاری را برقرار کنیم .

محمد دانش شکیب ضمن اظهار امیدئاری کردن برای به اتمام رسیدن   ساختمان جدید آتش نشانی تا پایان سال به شهروندان این شهر اطمینان داد  که این احساس امنیت را داشته باشند که آتش نشانان بلافاصله بعد از تماس با آنان سر صحنه حادثه خواهند آمد.

وی ضمن تصریح بر این نکته که بحث آموزش نیروها در اتش نشانی  جدی گرفته شود  خاطر نشان کرد :  آموزش ها باید به طور مستمر برگزارشود تا نیروهای آتش نشانی در صحنه آتش سوزی  بتوانند با آرامش مکان آتش سوزی را  مدیریت کنند تا خسارات به حداقل برسد.

فرماندار  آستانه اشرفیه نیز با بیان اینکه آتش نشانان از اقشار زحمت کش و بسیار مفید برای شهرستان و بودن آنها برای ما یک مزیت است گفت: آتش نشانان کسانی هستند که به دل آتش می زنند تا مال مردم در امان نگه داشته شود تا برای  آنان  آرامش روحی و روانی ایجاد کنند.

رحیم حیدری به ضرورت آموزش های نوین در آتش نشاتنی اشاره کرد و افزود : با توجه به پیشرفت علوم  نیازمند آموزش های بروز از سوی آتش نشانان هستیم و ضرورت دارد یک دوره های باز آموزی هر ۶ ماه یک بار برگزارشود  و آخرین ره آوردهای علمی در حوزه آتش نشانی  را باز آموزی کنید

نماینده عالی دولت در شهرستان از شهروندان و رسانه ها  در فضای مجازی درخواست کرد  که به شهرداری و شورای شهر در تعریض خیابان و کوچه برای دسترسی بهتر خودرو های آتش نشانی  در بروز حوادث کمک های فرهنگی   کرده  تا معابر ما در ساخت و سازها تنگتر نشود.

وی با بیان اینکه گیلان پنجمین استان در کشور و ایران دهمین کشور در جهان  از حیث میزان بالای آسیب ها و بحران ها است خاطر نشان کرد:  باید حداکثر آمادگی را داشته باشیم و با تقویت نرم افزاری و سخت افزاری  در بخش آتش نشانی و رفع دغدغه های معیشتی  آنان  حداقل آسیب انسانی و مالی را در بروز حوادث داشته باشیم

 

در این مراسم  پس از سخنرانی رضا تیغ نورد رئیس شورای شهر آستانه اشرفیه   ؛ با اهدای لوح تقدیر و یک شاخه گل از آتش نشانان شهر آستانه اشرفیه تقدیر به عمل آمد.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است