سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۱۸
آخرین اخبار
8 اردیبهشت 1395 ، ساعت 20:33 2,696 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13875

یادواره شاعر عرصه دفاع مقدس استاد فقید دکتر غلامرضا رحمدل در شهرستان لنگرود برگزار شد

یادواره استاد فقید شاعر معاصر و متعهد دکتر رحمدل با محوریت شعر دفاع مقدس با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان معاون استاندار و هیئت همراه، مسوولین استان و شهرستان همچنین هنرمندان، فرهیختگان و هنردوستان شهرستان های مختلف در دانشکده پرستاری لنگرود برگزار شد.

به گزارش جلال شرق ، در این مراسم سیدرضا جوادپورفرماندار شهرستان لنگرود ضمن بزرگداشت یاد استاد فقید غلامرضا رحمدل و سابقه فعالیت های چشمگیر استاد در حوزه دفاع مقدس، لنگرود را پایگاه فرهنگ، هنر و شعر در استان دانست و اظهار کرد :بر اساس سابقه تاریخی شهرستان بود که یادواره شعر دفاع مقدس در لنگرود برگزار شد و این افتخاری برای شهرستان و شاعران شهرستان لنگرود است.
وی افزود :اولین همایش شعر دفاع مقدس استان در سال ۱۳۶۱ به همت استاد رحمدل در سالن طالقانی لنگرود برگزار شده بود که چهره های ماندگاری چون سلمان هراتی و قیصر امین پور حضور داشتند.
فرماندار لنگرود ادامه داد:در دیدار سالانه شاعران با مقام معظم رهبری، بسیاری از شاعران لنگرودی حضور داشتند.
سید جواد رضاپور با بیان اینکه موفقیت ممتاز ایران در عرصه بین المللی در حوزه های مختلف سیاسی اقتصادی فرهنگی به برکت خون شهداست اظهار کرد:برای حفظ ارزش ها و پاسداشت خون شهدا باید بکوشیم

در این مراسم سید ضیاالدین شفیعی از شاعران برجسته کشور گفت حضور شهدا در طول سه دهه اخیر حتی در آثار کسانی که آنان را قبول ندارند، کاملا مشهود است.
شفیعی هنرمندان را معماران واقعی آرمان ها دانست و عنوان نمود :سخن هنرمند این است که بشر در زمین خلیفه الله است و بشر مشخصات آرمانشهر را تعیین میکند.
وی اضافه کرد:امروزه برخی آرمان سازی میکنند که نقطه مخالف ما هستند؛این در حالی است که در زمان شکل گیری آرمان های دفاع مقدس حضور نداشتند.

ضیاالدین شفیعی با اشاره به اینکه وظیفه هنرمند ساختن آرمان شهر است و با نکو داشت دکتر رحمدل اعلام کرد:رحمدل جامعه را به درد پنهان مردم ارجاع داد و تا اخرین لحظات آرمان ها را ساخت.
وی افزود :در مقاطعی از زمان موقعیت های اجرایی با آرمان خواهی به شدت به هم نزدیک شدند اما دریغ که خیلی زود این فاصله زیاد شده و آرمان ها فرو گذاشته شدند و کسانی به شکل تقلبی برای ما آرمان سازی کردند.
گفتنی است در مراسم یادواره دکتر رحمدل شاعرفقید دفاع مقدس از کتاب ((هشت هزار)) رونمایی شد. این کتاب مجموعه شعر های دفاع مقدس از شاعران استان است که توسط رسول شفیعی گردآوری شده و به کوشش کنگره شهدای استان و بسیج هنرمندان منتشر شده است.
همچنین در این مراسم از خانواده دکتر رحمدل و سلمان هراتی و شاعران مطرح استان و شهرستان تجلیل شد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است