پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
10 آذر 1396 ، ساعت 16:26 1,654 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :35092
در سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی؛

یادواره شهدای روحانی و طلبه آستانه اشرفیه برگزار می‌شود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه اعلام کرد: یادواره ۸ شهید روحانی و طلبه به همراه یک شهید روحانی مهمان در آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی درباره برنامه‌های یادواره شهدای روحانی این شهرستان گفت: مطابق تقویم برنامه‌های فرهنگی در شهرستان، سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی که در تقویم جمهوری اسلامی، روز روحانی نامیده شده است مراسم یادواره شهدای روحانی شهرستان در آستانه‌اشرفیه برگزارمی‌شود.

وی افزود: این مراسم که به یادبود ۸ شهید روحانی و طلبه حوزه علمیه شهرستان که در جبهه‌های دفاع مقدس به شهادت رسیدند به همراه یک شهید مهمان حجت‌الاسلام عسکری که در جریان ناامنی‌های داخلی به دست گروهک منافقین به شهادت رسید روز شنبه در مسجد جامع ۱۱ آذر بعد از اقامه نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود

ساجدی بابیان اینکه تعداد شهدای حوزه علمیه آستانه‌اشرفیه بیش از دو برابر شهدای حاضر در آستانه‌اشرفیه هستند اظهار کرد: چون مراسم مشابه ای در دیگر شهرستان‌ها و مرکز استان برگزار می‌شود این مراسم با تأکید بر شهدای شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تصریح بر این نکته که برگزاری این مراسم فرصتی است که ادای احترام و انجام‌وظیفه در برابر شهدای روحانی انجام دهیم ادامه داد: در این مراسم از اجرا تا مجری و قرائت بیانیه توسط طلاب برگزار می‌شود و سخنران مراسم نیز برگزاری حجت‌الاسلام روحانی امام‌جمعه رودسر است.

وی در خصوص یادواره روحانیون متوفی افزود: ما در طول سال دو برنامه؛ روحانیون شهید و روحانیون فقید در سال برگزار می‌کنیم و برای علمای فقید شهر در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) یادمان آن‌ها برگزار می‌شود که هرساله این برنامه اجرا می‌شود.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است