پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
4 مهر 1395 ، ساعت 21:54 1,966 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :21729
سردار حسین مصطفی پوراعلام کرد :

یادواره ۳۲۳ شهید اطلاعات عملیات شمال کشور برگزار خواهد شد

یادواره ۳۲۳ شهید اطلاعات عملیات شمال کشور پانزدهم مهرماه امسال در شهرستان ساری برگزار خواهد شد.

به گزار ش خبرنگار جلال شرق ، سردار حسین مصطفی پور فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود در جمع خبرنگاران و در نشست خبری عصر امروز با اعلام این مطلب گفت :طبق تصمیم گیری ها و زیر نظر سرلشکر باقری قرار شد تا در ۱۰ قرارگاه کشور مراسم یادواره شهدای اطلاعات عملیات برگزار شود.

وی افزود :بر اساس هماهنگی های به عمل آمده بین استان های شمالی کشور یادواره شهدای اطلاعات شمال کشور ضمن گرامیداشت  ۳۲۳ شهید اطلاعات با بزرگداشت دو شهید شاخص اطلاعات عملیات گیلان سرداران شهید حسین املاکی و نقیبی راد برگزار خواهد شد.

مصطفی پور با اشاره به توانمندی، شجاعت، دقت نظر و مسوولیت سنگین شهدای اطلاعات و نقش ارزنده آنان در پیروزی ها، شهدای اطلاعات گیلان را ۸۳ شهید اعلام و اضافه نمود :این شهدا رهروان اصلی راه شهدای ماقبل خود و اولیاء الله بودند.
سردار همچنین با بزرگداشت یاد همه ی شهدای نظام اسلامی، شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، به دیدار با مقام معظم رهبری و بیانات ایشان اشاره کرد و گفت :امام با دید وسیعی که داشتند، بر اساس راهکارهایی که ارایه دادند بر همان مبنا سپاه تشکیل شد. نیرویی که فقط متعلق به یک زمان خاص نیست بلکه برای حفظ نظام است. نظامی که مبتنی بر قرآن و عدالت است و در مسیر پیامبران و کتاب الهی گام بر می دارد.
مصطفی پور افزود :دشمن همیشه از راه جنگ وارد نمی شود بلکه با وحدت در هدف خویش، راهکارهای مختلفی نظیر سیاسی اقتصادی یا فرهنگی را برای ضربه زدن به نظام و استحاله انقلاب به کار می برد.بنابراین حضور در همه ی حوزه ها به عنوان وظیفه سپاه تبیین شده است.

فرمانده تیپ مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود از جنگ به عنوان جهاد اصغر نام برد و وجوب رهبر و فرمانده را الزامی دانست و تصریح کرد :چطور می توان در جهاد اکبر که مسوولیت بر عهده همه افراد جامعه است و مسوولیت مسوولین مملکت بیشتر است، بدون فرمانده و اطاعت پذیری پیروز شد؟ وی تاکید کرد جهاد اکبر اطاعت نکردن از دشمن است و راه رستگاری تبعیت از رهبری معظم انقلاب و گوش به فرمان بودن است.
مصطفی پور برنامه های تیپ مخصوص میرزا کوچک خان را در هفته دفاع مقدس برشمرد و گفت :برپایی نمایشگاه عکس و فضا سازی محوطه، اجرای صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شرق گیلان، شرکت در رژه ۳۱ شهریور در مرکز استان، دیدار با خانواده های شهدا و بازدید از آسایشگاه معلولان از جمله برنامه های تیپ در این هفته بود. تجلیل از بازنشتگان و خانواده های پیشکسوتان از برنامه هایی است که صبح چهارشنبه اجرا خواهد شد.

گفتنی است سردار مصطفی پور دلیل تغییر نام تیپ تکاور به تیپ مخصوص را ارتقا درجه و کسب رتبه برتر تیپ عنوان نمود و اظهار کرد :تلاش، پشتکار و همت نیروهای تیپ و کسب نمرات بالا در آزمون ها و مراتب عالی بر اساس بررسی کارشناسان خبره باعث این ارتقا شده و عنوان تیپ تکاور به تیپ مخصوص میرزا کوچک خان تغییر یافت.

گزارش از سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است