پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
15 آگوست 2015 ، ساعت 16:37 730 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1534

یک خانواده کیاشهری از قصاص گذشت.

گذشت و بخشندگی یک خانواده بندر کیاشهری در عدم اجرای حکم قصاص باعث شد که پدر خانواده‌ای به امید رحمت الهی هم چنان به حیات خود ادامه دهد.
به گزارش جلال شرق ، سحرگاه امروز در زندان لاکان رشت زمانی که فرزندان خانواده مقتول عزت‌الله باقری برای اجرای حکم قصاص حاضرشده بودند با تلاش و پی گیرهای فرماندار آستانه‌اشرفیه و امام‌جمعه و مددجویان اداره زندان گیلان طناب دار از گردن سید جعفر جلالی برداشته و مورد عفو خانواده مقتول قرار گرفت.
علی باقری فرزند مقتول بابیان شرح وقایع که حادثه در ۳۰ شهریور سال ۸۷ در مزرعه مورد نزاع اتفاق افتاده است و پدرم به‌وسیله داس مزرعه که همراهش بود به قتل رسیده است گفت: ما در همان زمان به دادگاه اعلام کردیم که هرچه قانون حکم دهد ما تابع آن خواهیم بود..
وی افزود: حق این فرد قصاص و پای چوبه دار بود ولی ما به دنبال راهی بودیم که اگر قانون اجازه دهد به زندان ابد تبدیل شود و دوست نداشتیم باز با کشته شدن یک نفر دیگر به جرم قصاص در یک محیط شهری کوچک اختلافات زیادتر گردد

IMG_2221
علی باقری ادامه داد: پس از مدتی که اعضای خانواده باهم مشورت کردیم و خداوند هم گفته هم می‌توانی هم قصاص کنی و هم ببخشی به این نتیجه رسیدیم که بخشش لذتش بیشتر از انتقام است و اگر این فرد در بالا دار هم برود پدر ما دوباره زنده نمی‌شود.
وی پیگیری‌های دختر خانواده را که پیوسته دنبال کار پدرش برای عفو دنبال می‌کرد یکی از مصادیق معرفی کرد که خانواده ما از این قضیه کوتاه بیایند و پدرش را بخشش و عفو نماییم.

IMG_2233
وی بابیان اینکه پیام من به دیگران این است که اگر چنین حادثه‌ای برای دیگران اتفاق افتاد تا جایی که امکان دارد گذشت کنند. افزود: قبل از اینکه امروز از دادگاه بیرون بیایم سه خانواده به ما گفتند که چه‌کار کردید و ما به آن‌ها گفتیم اگر می‌توانید گذشت کنید آخر هم به آن‌ها گفتم که تصمیم‌گیرنده شمایید جوانب فرد را در نظر بگیرید و گذشت بهترین چیز است
دختر مقتول نیز گفت: من فکر می‌کنم از اول این مسئله بحث طمع و خشم بوده است و واقعا باید همه ما مواظب باشیم و انشا الله چنین اتفاقی نیفتد و یادآوری آن لحظه‌های وجود ما را پر از خشم می‌کرد ولی بازم گذشت بهتر است و باید به گذشته برنگردیم و از اینکه خانواده‌ای شاد شدند احساس خوبی داریم.
فرزند بزرگ سید جعفر جلالی که پدرش صبحگاه امروز بخشیده شد گفت: هیچ جوری نمی‌توانیم این گذشت را توصیف کنیم و حق طبیعی خانواده بود که حیات دوباره به پدرمان دادند. انشا الله بتوانیم آنچه در توان ماست جبران و شرمنده گذشت آن‌ها نباشیم.

IMG_2237
وی افزود: این موضوع تجربه‌ای خوب برای من شد که می‌توانم در زندگی بااینکه توانایی دارم اگر قدرت کاری چون قصاص را هم دارم عفو و بخشش را بهترین چیز برای آرامش یک خانواده داشته باشم.

فرماندار آستانه‌اشرفیه گفت:  دیروز عصر فرزند بزرگ مرحوم احمد باقری وقتی‌که این مطلب را گفتند که ما از اول قصد قصاص نداشته و انگیزه  بخشش بیشتر از قصاص بود و دنبال این هم نبودیم که حکم اجرا شود چون دیدن آن صحنه نیز برایمان دلخراش بودایمان آوردم که بخشش در راه است.
اسماعیلیان افزود: سحرگاه امروز در زندان لاکان هم خانواده مقتول  از شوق بخشش گریست و هم خانواده ای که بخشیده شده بودند از شوق بخشیده شدن گریستند و یک صحنه جالبی بود که هم بخشنده و هم بخشیده شده از شوق گریستند یکی از شوق شرمندگی یکی از شوق بزرگواری.

IMG_2238

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است