دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
10 آگوست 2015 ، ساعت 18:24 2,564 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1366
رئیس بنیاد مسکن آستانه اشرفیه :

۱۰۶ روستا ی آستانه اشرفیه دارای طرح هادی هستند.

رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان آستانه اشرفیه گفت: از مجموع ۱۰۷ روستای این شهرستان تعداد ۱۰۶ روستا دارای طرح هادی اند.
اسماعیل فلاح علی پور در گفتگو با خبرنگار جلال شرق، با بیان اینکه روستای تهام دهستان کیسم تنها روستای این شهرستان است که نقشه طرح هادی آن توسط مشاور در حال انجام است اظهار داشت: در سال گذشته به منظور اجرای طرح هادی در ۲۱ روستای شهرستان اعتبار عمرانی تخصیص داده شد که از این تعداد ۱۹ روستا اعتباراتش جذب وکارهای عمرانی در آنها انجام شده است.
وی در خصوص عدم اجرای طرح هادی در دو روستای دهشال و پرکاپشت مهدیخانی گفت: روستای دهشال به دلیل اینکه در مسیر خیابان اصلی و پرتردد قرار دارد جواب استعلام از ادارات آب روستایی ، برق ، گاز دریافت ولی اداره آبیاری شرق نزدیک تا کنون جوابی به ما نداده است.

صفرابسته
فلاح علی پور با بیان این مطلب که ۶۰ میلیون تومان اعتباربرای طرح هادی این روستا در نظر گرفته شده بود افزود: به این منظور مبلغ ۲ میلیون تومان برای تهیه طرح توسط مشاور ، ۱۸ میلیون تومان برای تهیه ماشین آلات و برداشت از حاشیه جاده و ۴۰ میلیون تومان هم با پیمانکار بابت اجرای جدول کانی بو قرارداد منعقد شده است.
وی گفت: برای اجرای سنگ جدول و پیاده رو توسط پیمانکار از آن جایی که در مسیر خیابان اصلی و پر تردد بود اداره راه ، مسکن و شهرسازی اشکالاتی از نقشه گرفت که نیاز است با معاونت عمرانی استانداری و مدیران ذیربط استانی در نشستی تصمیم لازم اخذ و بررسی شود.
وی درباره عدم اجرای آسفالت روستایی درطرح هادی روستای پرکاپشت مهدیخانی نیز گفت: بااعتبار ۷۰ میلیون تومانی حدود ۴۰۰ متر زیر سازی لازم برای آسفالت انجام گرفت اما موانعی در اجرای کار بوجود آمد که انتظار داشتند ۲۰۰ متر مازاد جاده نیز زیر سازی و آسفالت گردد .

سوخته کوه
وی تاکید کرد: در اجرای طرح هادی روستایی به جز این ۲ روستا هیچ مشکلی نداریم در حالی که پیشرفت پروژه در دهشال ۳۰ درصد و در پرکاپشت مهدیخانی ۲۰ درصد انجام شده است در حالی که تا پایان شهریور فرصت اتمام کار و جذب اعتبارات را داریم ..
وی یاد آور شد : اعتبارات طرح هادی روستایی با نظر فرماندار در کمیته برنامه ریزی شهرستان هرساله مشخص و بر اساس میزان اعتبارات که به ما ابلاغ می شود کارهای عمرانی بر اساس طرح هادی در روستا انجام می گیرد.
وی گفت: از سهم اعتبارات نماینده ( ماده ۲۲تبصره ۱۸۰) مبلغ ۱ میلیارد تومان ، از محل ۲ درصد نفت و گاز حدود ۲۵ میلیون تومان برای اجرای طرح هادی روستایی ۳۷۰ میلیون تومان از تملک دارایی اختصاص یافته بود .
وی با اشاره به این نکته که مسئولین بنیاد مسکن استان نظر خاصی به آستانه دارند و همکاری های لازم را انجام می دهند گفت: در سال گذشته ۸۰۰ سند بر اساس سهمیه به شهرستان اعلام کردند که ما موفق شدیم ۸۶۰ سند صادر کنیم.

IMG_1696
” فلاح علی پور” مهمترین چالش بنیاد مسکن را در بخش تغیر کاربری نام برد و گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و پی گیری های دادستان و جهاد کشاورزی جهت جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی با یک سری مشکلاتی مواجه هستیم که تغییر کاربری منع شده است .
وی ادامه داد: اخیرا بین بنیاد مسکن و سازمان جهاد کشاورزی تفاهم نامه ای منعقد شد و در آن در بند« ل  » آمده است برای تغییر کاربری اراضی و احداث مسکن روستایی اولا زمین های موجود با کاربری موجود تثبیت و اگر نیاز به تغییر کاربری باشد با درخواست کتبی بخشداری و موافقت جهاد کشاورزی پرونده تشکیل و پرونده متقاضیان به بنیاد مسکن استان ارسال و در صورت تایید کمیسیونی متشکل از اعضای ادارات و استانداری که حضور دارند ما اجازه ساخت را خواهیم داد.

فلاح علی پور در باره تسهیلات ارائه شده از سال گذشته تا مردادماه ۹۴گفت: در بخش بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی مبلغ ۳۰میلیارد و ۱۵۰میلیون ریال به ۲۱۰نفرو در بخش قرض الحسنه مبلغ یک میلیارد و ۳۸۰میلیون ریال برای ۷۰نفر و در بخش حوادث غیر مترقبه مبلغ ۸۶۰میلیون ریال تسهیلات  بانکی پرداخت شده است.

Picture 037DSC04031

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است