پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۴۲
آخرین اخبار
25 بهمن 1394 ، ساعت 17:16 1,689 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10630

۱۲۰ هزار صندوق اخذ رای برای انتخابات مجلس و خبرگان

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: حدود ۱۲۰ هزار صندوق اخذ رای برای انتخابات مجلس دهم و خبرگان پنجم پیش بینی شده است .

به گزارش جلال شرق ،محمدحسین مقیمی در حاشیه نشست وزیر کشور با مدیران رسانه ها در مصاحبه با خبرنگاران افزود: آمار نهایی تعداد شعب و صندوق های اخذ رای پس از جمع بندی هیئت‌های اجرایی مشخص خواهد شد .

وی گفت: در انتخابات مجلس خبرگان ۳۱ حوزه اصلی و ۱۰۳۱ حوزه فرعی در فرمانداری و بخشداری ها مستقل، داریم.
رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور افزود: در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم ۲۰۷ حوزه اصلی و ۸۵۵ حوزه فرعی در فرمانداری ها و بخشداری ها در نظر گرفته شده است .
مقیمی درباره اعلام آمار واجدان شرایط و سایر شاخص های آماری نیز گفت: آمارها این هفته اعلام خواهد شد .
رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور درباره مجازات اخلال گران برگزاری انتخابات گفت: مجازات را قانون مشخص کرده و جرائم  هر نوع تخلف طبق قانون مشخص است .
وی افزود: اگر افرادی در این زمینه شکایت کنند طبق قانون بررسی می شود .
مقیمی در پاسخ به پرسشی درباره اتفاق اخیر در ستاد تبلیغاتی آقای هاشمی رفسنجانی گفت: اسم نبرید چون همانطور که خبرنگار روزنامه جوان مطرح کرد وقتی اسم مطرح شود شائبه طرفداری یا مخالفت ایجاد می شود .
وی افزود: ما در کشور در پی تبلیغات یکسان برای همه هستیم تا داوطلبان بتوانند از امکاناتی که قانون ایجاد کرده است به نحو شایسته استفاده کند.
رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور با تاکید بر اینکه همه داوطلبانی که در شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند از نگاه ما یکسان هستند گفت: گاهی اوقات می بینیم که برخی داوطلبان را با القابی معرفی می کنند که اینطور نیست بلکه همه نامزدها دارای صلاحیت هستند و ما از همه آنها حمایت و امنیت ستادها تبلیغاتی آنان را تامین می‌کنیم و یکسان برخورد می شود.
مقیمی افزود: از تبلیغات قانونی حمایت و توصیه می کنیم اخلاق را رعایت و توجه کنند از داوطلب خود تعریف و برنامه های او را ارائه و از تخریب یکدیگر خودداری کنند زیرا تخریب کردن ، اسلامی ، قانونی و شرعی نیست./خبرگزاری صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است