جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
19 مهر 1396 ، ساعت 18:20 2,298 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :33170
فرماندار آستانه‌اشرفیه :

۳۰درصد زمین‌های آستانه‌اشرفیه زمین‌های بنیادی هستند/در دهه مبارک فجر، اولین سندهای مربوط به زمین‌های بنیادی ، در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

اختصاصی / فرماندار آستانه‌اشرفیه اعلام کرد :  کمیته‌ای متشکل از فرماندار ، امام‌جمعه ، شهردار ، نماینده بنیاد و شورا  میزان استضعاف متقاضیان سند بنیادی را ارزیابی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق ،  مهندس رحیم حیدری در گفتگو اختصاصی بابیان اینکه بالغ‌بر ۳۰ درصد از املاک و زمین‌های شهرستان آستانه‌اشرفیه به زمین‌های بنیادی معروف است گفت:  صاحبان این املاک و زمین‌ها شرایط خوبی  از حیث  تملک و یا استفاده از املاک خود برخوردار نیستند .

وی اظهار کرد: طی  موافقت‌نامه‌ای که  با اداره کل دارایی‌های بنیاد جانبازان استان گیلان با شهرداری و فرمانداری منعقد شد در حال تهیه مقدمات صدور سند برای  املاک  شهرستان هستیم  و حسب توافقات اولیه بناشده است که ظرف  چند ماه آینده در دهه مبارک فجر اولین سندهای مربوط به زمین‌های بنیادی را  در اختیار مردم قرار دهیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان بابیان این نکته که دریافت اسناد مالکیت  باعث آرامش روحی و روانی برای  صاحبان املاک ایجاد می‌کند افزود : صدور اسناد  برای شهر این قابلیت را برای شهرداری ایجاد خواهد کرد که مسیرهای مربوط به خیابان ، کوچه و سایر موضوعات مربوط به شهر را  اصولی تمشیّت کند و بعد  هم در این معابر عمومی شامل کوچه‌ها و خیابان‌های بتواند تأسیسات احداثی را  ایجاد و با جدول‌گذاری آسفالت کند تا خدمات‌رسانی بهتر  به مردم داشته باشد.

فرماندار آستانه‌اشرفیه در ادامه  گفت: آن‌هایی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و دو یا سه فرد معلول دارند و برای اولین بار سند دریافت می‌کنند و زمین آنان زیر ۲۵۰ متر است به‌طور رایگان است .

وی  در مورد سایر افراد  متقاضی بیان کرد : این افراد با ضرایبی که تعریف‌شده است از آن‌ها  وجه دریافت می‌شود و سندهای مربوط به آن‌ها صادر و در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

حیدری بابیان اینکه  شهرداری در حال کمک کردن به موضوع صدور اسناد شهروندان است خاطرنشان کرد :  کمیته‌ای  متشکل از فرماندار ، امام‌جمعه ، شهردار ، نماینده بنیاد و شورا  پس از تشخیص مبنی بر اینکه صاحب زمین  یا ملک از چه درجه استضعافی برخوردار است تلاش خواهند کرد که به همه این افراد کمک شود تا صاحب سند شوند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است