چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۰:۳۷
آخرین اخبار
16 آبان 1396 ، ساعت 15:06 1,971 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :34097
فرماندار شهرستان لاهیجان اعلام کرد :

۶۶۲میلیارد ریال تسهیلات رونق اقتصادی در لاهیجان پرداخت می شود

فرماندار شهرستان درجلسه اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال شهرستان لاهیجان اعلام کرد: ۶۶۲میلیارد ریال تسیهلات رونق اقتصادی به منظور ایجاد اشتغال و کمک به بازسازی صنایع در این شهرستان پرداخت می شود.

 

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سید محمد احمدی در نشست با مدیر کل اوقاف استان گیلان با بیان این خبر  اظهارداشت: با پرداخت این تسهیلات با همکاری بانک های عامل تا پایان سال جاری بیش از ۲۰هزار فرصت شغلی در این شهرستان ایجاد خواهدشد.

وی افزود:۱۳۲میلیارد ریال از طریق اداره جهادکشاورزی ، ۶۶میلیارد ریال از طریق اداره گردشگری شهرستان، ۳۹۷میلیارد ریال حدود ۵۰درصد آن هم از توسط اداره صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد فرصت های شغلی و رفع مشکلات واحدهای صنعی و تولیدی و بخشی نیز از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به مشاغل خانگی و تسهیلات پشتیبان پرداخت می شود.

به گفته وی ۳۰درصد این تسهیلات صرف سرمایه گذاری و ۷۰درصد آن هم به بازسازی و نوسازی اختصاص می یابند.

نماینده عالی دولت در لاهیجان گفت: مدیران شهرستان باید بخش اعظم وقت خود را به ایجاد اشتغال در شهرستان مصروف دارند تا شهرستان توان دریافت این تسهیلات را داشته باشد و در سال جاری سهم خود را در اشتغال اعم از گردشگری و جهادکشاروزی افزایش دهد و بانک هم باید کمک کنند.

احمدی یاد آورشد:مدیران باید از نحوه استفاده از ظرفیت های شهرستان اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند در فرایند سرمایه گذاری به تامین منابع مالی کمک نمایند.

وی به نقش مدیران کل درتحقق برنامه های شهرستانی اشاره کرد و اظهارداشت:دستور استاندار بر این است که مدیران کل باید هفته ای یک بار درشهرستان حضور داشته باشند و با هماهنگی فرمانداری برنامه کار حوزه خود و نتایج اقدامات را طی صورتجلسه ای به استاندار اعلام کنند.

گفتنی است درجلسه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شهرستان لاهیجان ،  مدیران شهرستان و جمعی از صاحبان صنایع بخش خصوصی که در فرمانداری برگزار شد  حضور داشتند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است