سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
7 اکتبر 2015 ، ساعت 18:25 2,074 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4172
رئیس راهنمایی و رانندگی آستانه‌اشرفیه:

۹۰ درصد تصادفات منجر به فوت موتورسیکلت، به خاطر فاقد کلاه ایمنی است+ تصاویر

رئیس راهنمایی و رانندگی آستانه‌اشرفیه عصر چهارشنبه در طرح توزیع رایگان کلاه ایمنی گفت: ۹۰ درصد تصادفات منجر به فوت موتورسیکلت، به خاطر فاقد کلاه ایمنی است
سروان صوفی نژاد در گفتگوی اختصاصی با جلال شرق ، با تبریک هفته نیروی انتظامی هدف از اجرای طرح توزیع رایگان کلاه ایمنی را توجیه راکبین موتورسیکلت عنوان کرد و افزود: داشتن کلاه ایمنی برای راکبین موتورسیکلت باعث می‌شود که تعداد تلفات انسانی کم بشود و فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی در بین مردم فراگیر شود که انشا الله مثل کمربند ایمنی کاهش مرگ میر را داشته باشیم.
این کارشناس صحنه تصادف اظهار داشت: در بیشتر صحنه‌های تصادف که به‌عنوان کارشناس حضور یافتم بیشتر علل تصادفات منجر به فوت راکبین موتورسیکلت به خاطر نداشتن کلاه ایمنی بودند.

IMG_7841
سروان صوفی نژاد خاطرنشان کرد: وقتی یک هم‌وطن برای یک ضربه‌ی کوچک سر در تصادف و سی‌تی‌اسکن مغز حداقل باید ۳۰۰ هزار تومان هزینه کند، اگر فرهنگ کلاه ایمنی را در بین مردم بهینه کنیم که قیمت آن از ۳۰ تا ۸۰ هزار تومان است این فرهنگ سازی باعث می‌شود که هم تلفات انسانی ما و هم از وضعیت مادی مردم بزرگوار ما کاسته بشود.
رئیس راهنمایی و رانندگی آستانه‌اشرفیه در خصوص توقیف راکبین فاقد کلاه ایمنی در ۶ ماهه اول سال جاری گفت: حدودا ۸۰ درصد توقیف موتورسیکلت‌های ما فاقد کلاه ایمنی هستند و توجه خاصی که پلیس راهوار به کلاه ایمنی دارد شاید به گواهینامه کمتر این توجه را دارد.
وی تغییر مسیر ناگهانی، سرعت و سبقت غیرمجاز و عبور از پیاده‌روها را از عوامل تصادف نام برد و افزود: اکثر تصادفات ما عابر پیاده هستند به‌خصوص عابر پیاده‌ی کم سن و سال و شرایط سنی کهنسال که در گروه نخست به علت جست‌وخیزی و سرعت دویدنی که دارند و در گروه دوم به علت کهولت سن که حرکت از آن‌ها سلب شده که باید راکبین ما توجه داشته باشند چون حدود ۲۰ درصد تصادفات ما هم در پیاده‌روها هستند..
لازم به یادآوری در اجرای طرح توزیع کلاه ایمنی ۶۵ دستگاه در بین راکبین عبوری فاقد کلاه توزیع‌شده است.

IMG_7816 IMG_7828 IMG_7829 IMG_7832 IMG_7834 IMG_7843 IMG_7844 IMG_7847 IMG_7854 IMG_7861 IMG_7864 IMG_7875 IMG_7878 IMG_7886

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است