چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
16 مرداد 1395 ، ساعت 22:44 1,695 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19076
رئیس آبفار آستانه‌اشرفیه:

۹ پروژه آب‌رسانی روستایی در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

 

رئیس آب و فاضلاب روستایی آستانه‌اشرفیه: از افتتاح ۹ پروژه آب‌رسانی روستایی در هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش جلال شرق، حسین هاتف که در جمع اصحاب رسانه این شهرستان سخن می‌گفت بابیان این خبر گفت: روستاهای امیر هنده بالا و پایین، گیلده بالا و پایین، تاسنده، تالش محله به شیوه B.U.T بخش خصوصی به اتمام می‌رسد و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی سرمایه‌گذاری در این بخش را ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نام برد و اظهار کرد: حجم عملیات اجراشده در این پروژه ۶۷ کیلومتر است که با بهره‌گیری از این پروژه افزایش شاخص بهره‌مندی آستانه‌اشرفیه به عدد ۵۹/۹ خواهد رسید.

هاتف با اشاره به اینکه در اجرای این پروژه ۷ هزار ۹۹۰ نفر از مزایای آب آشامیدنی سالم بهره‌مند خواهند شد بیان کرد: بیش از ۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری با حجم انتقال آب در سال با یک‌میلیون و ۱۴ هزار مترمکعب از ویژگی این طرح است.

رئیس آبفار هم‌چنین از افتتاح آب‌رسانی به مجتمع گردشگری و پزشکان عسکرآباد با لوله‌گذاری به طول ۶ کیلومتر، چور کوچان با طول لوله‌گذاری ۳ کیلومتر و روستاهای ریشونده، انبار سر و دهشال با لوله‌گذاری به طول ۴ هزار ۸۰۰ متر را از دیگر پروژه‌های هفته دولت نام برد.

وی میزان اشتراک روستایی این شهرستان را از آب آشامیدنی سالم ۲۰ هزار ۴۰۵ خانوار نام برد و ادامه داد: در سال ۹۵ در تلاش هستیم که طرح تعویض شبکه فرسوده روستاها ازجمله دهستان کیسم شامل تجن کوگه، امیر هنده، تهام، بازان، بالا و پایین و جاده سر کیسم را به مرحله اجرا درآوریم.

هاتف با اشاره به اینکه اجرای این طرح به مدت ۳ سال خواهد بود و در این مدت ۱۰۰ کیلومتر تعویض شبکه‌های فرسوده در دستور کار قرار دارد خاطرنشان کرد: اجرای این کار به طول ۱۲ کیلومتر از ۱۴ کیلومتر دهستان کیسم آغاز خواهد شد که برای این کار مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار اولیه برای شروع پروژه در نظر گرفته‌شده است.

رئیس آبفار به اجرای طرح فاضلاب بهداشتی در دهستان کیسم اشاره کرد که زمین موردنظر آن به ابعاد ۳ هکتار تهیه‌شده است.

هاتف با اشاره به بزرگ‌ترین مجتمع آب‌رسانی گیلان در سایت خوش‌سیرت دهستان کیسم با آبدهی ۱۶۲ روستای آستانه‌اشرفیه، لاهیجان و لنگرود گفت: این مجتمع آب‌رسانی با منبع ذخیره ۶۵۰۰ مترمکعب در آستانه‌اشرفیه، مخزن ۱۰ هزار مترمکعب در لاهیجان و مخزن F4 لنگرود با ۵ هزار مترمکعب کار آب‌رسانی را با ۳ چاه فلمن بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: برای تکمیل چاه فلمن در سایت خوش‌سیرت و طرح تجهیز و تکمیل آن مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اولیه در نظر گرفته‌شده است.

رئیس آبفار از راه‌اندازی و تکمیل آزمایشگاه سایت خوش‌سیرت بااعتبار ۵۰۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: شاخص بهره‌مندی از آب روستایی تاکنون ۷/۸۵% است. و این در حالی است که شاخص استانی ۷/۷۲% است.

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است