جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
19 مرداد 1395 ، ساعت 20:25 2,110 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19244

۹شهرستان ساحلی گیلان به قایق موتوری و جت اسکی مجهز شدند.

۲۸ دستگاله قایق موتوری و جت اسکی  در قالب کاروان تجهیزات امداد و نجات به ۹ شهرستان ساحلی استان گیلان تحویل داده شد.

به گزارش جلال شرق ،دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های ساحلی گیلان در حاشیه اعزام این کاروان  در جمع خبرنگاران گفت: این کاروان به هریک از شهرهای آستانه اشرفیه ، لاهیجان ، لنگرود ، رودسر ، انزلی ، رشت ، رضوانشهر ، تالش و آستارا  ۲ دستگاه جت اسکی و یک دستگاه قایق موتوری  تحویل داده شد

 مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ارزش ریالی این تجهیزات را ۱۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: اعتبار خرید این تعداد جت اسکی و قایق موتوری از محل اعتبارات سال ۹۳ وزارت کشور بوده که در سال ۹۴ تامین و خریداری شده است.

رنجکش با بیان اینکه تجهیز سواحل گیلان به جت اسکی و قایق موتوری در انجام عملیات های امداد و نجات موثر است، تصریح کرد: این تجهیزات اموال دولتی است که از سوی استانداری گیلان در اختیار فرمانداری های شهرستان های ساحلی قرار می گیرد.
وی همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سواحل گیلان اظهار داشت: با توجه به نگاه دولت در زمینه ایجاد فضای امن در راستای تولید نشاط اجتماعی و بهره مندی درست از ظرفیت های ساحلی در حوزه توسعه گردشگری داخلی، اقدامات خوبی از سال ۹۳ در ایجاد طرح های سالمسازی و تجهیز آنها به امکانات امداد و نجات آغاز شده که این امر، امسال نیز با جدیت دنبال می شود.
وی افزود: در گیلان نیز با توجه به سیاست های دولت و پیگیری های استانداری، تلاش می شود تا استفاده مناسب از فرصت ها و ظرفیت های سواحل استان به منظور توسعه بخش گردشگری انجام شود.

IMG_9111
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با اشاره به ضرورت توجه مناسب به ظرفیت های سواحل یادآور شد: سواحل، سرمایه ارزشمند ملی است و مردم و متولیان امر بایستی همواره در جهت حفظ این موهبت الهی کوشا باشند.
وی همچنین خواستار فراهم سازی زمینه های حضور سرمایه گذاران در سواحل به منظور ایجاد جاذبه های مناسب گردشگری شد.
رنجکش با یادآوری اینکه میزان خدمات دهی سواحل گیلان به گردشگران در طول سال به چند برابر جمعیت کل این استان می رسد، افزود: تکمیل زیرساخت های توسعه گردشگری ساحلی و ایجاد جاذبه های مناسب در بخش سواحل، در ماندگاری و خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نقش موثری دارد.
دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های ساحلی گیلان یاد آور شد : گیلان از چابکسر  تا آستارا ، ۲۸۰ کیلومتر نوار ساحلی داردکه امسال ۴۰ طرح سالم سازی با ۸۰ شناگاه در ۶۵ روستای ساحلی گیلان فعال است.

وی گفت: همچنین بیش از ۳۳۰ نقطه خطرآفرین در سواحل استان شناسایی شده و افزون بر دو هزار نفر از عوامل امداد و نجات، گروه های فرهنگی، انتظامی، هلال احمر و … در طرح های سالم سازی و ساماندهی آن مشارکت دارندکه از این تعداد  ۷۰۰ نفر به عنوان  ناجیان غریق فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون با سیاست های به کار گرفته کاهش غریق داشتیم گفت: در سال ۹۲ تعداد ۵۵ نفر و در سال ۹۳ تعداد غریق ۵۳ نفر و در سال گذشته تعداد غریق ۳۴  نفر بودند که از ابتدای خردادماه امسال تاکنون، تعداد ۱۴ نفر جان خود را در مناطقی خارج از طرح های سالم سازی گیلان از دست داده اند.
” رنجکش ” همچنین در ادامه با اشاره به فرارسیدن هیفدهم مردادماه ” ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید ” محمود صارمی ” از تلاشها و زحمات خبرنگاران قدردانی کرد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است