چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
2 مهر 1395 ، ساعت 05:55 1,906 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :21493
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان

آستانه اشرفیه مهمترین شهرستان تولید کننده بادام زمینی در کشور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در جشنواره بادام زمینی این شهرستان اظهار کرد: آستانه اشرفیه مهمترین شهرستان تولید کننده بادام زمینی در کشور است.

به گزار ش جلال شرق ، علیرضا شعبان‌نژاد از راه‌اندازی ایستگاه تحقیقات بادام زمینی در آستانه اشرفیه تا پایان سال جاری خبر داد و با بیان اینکه ۱۰ هزار تن بادام در آستانه اشرفیه تولید می‌شود، افزود: ۴۰ میلیارد تومان درآمد بادام کاران این شهرستان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از استخراج روغن از بادام زمینی خبر داد و گفت: ۹۰ درصد روغن کشور وارداتی بوده و استخراج روغن از بادام زمینی و کلزا را به خودکفایی می‌رسانیم.

وی درباره راه‌اندازی ایستگاه تحقیقات بادام زمینی در آستانه اشرفیه تصریح کرد: درخواست ایجاد این مرکز با وزارت جهاد کشاورزی درمیان گذاشته و مقرر شده تا پایان سال جاری مرکز تحقیقات بادام زمینی در آستانه اشرفیه راه‌اندازی شود.

وی ایجاد مرکز مذکور را نیازمند اعتبار و امکانات دانست و یادآور شد: بادام زمینی برند آستانه اشرفیه است.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: مهم‌ترین اهداف این جشنواره معرفی محصول بادام زمینی آستانه اشرفیه و نحوه فرآوری آن است.

رحیم حیدری ایجاد ایستگاه تحقیقات را ضرورت آستانه اشرفیه عنوان کرد و متذکر شد: آستانه اشرفیه دو هزار و ۵۰۷ هکتار را زیر کشت بادام زمینی دارد.

وی با اشاره اینکه ۵ هزار بهره‌بردار بادام زمینی در آستانه اشرفیه هستند، خاطرنشان کرد: بادام زمینی مهم‌ترین محصول پس از برنج در آستانه اشرفیه است.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است