پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
3 شهریور 1396 ، ساعت 19:35 2,501 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :31600
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه :

شورای پنجم با توجه به همه اختیارات قانونی خود به انتظارات مردم توجه کنند و بی‌اعتنا نباشند

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: شورای پنجم با توجه به همه اختیارات قانونی خود به انتظارات مردم توجه کنند و بی‌اعتنا نباشند

به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی بابیان اینکه اگرچه امروز قصد نداشتم راجع به شورا و شهرداری صحبت کنم برای اینکه دو نوبت قبل در این مورد صحبت کردم  اظهار کرد : من به منتخبان شورا عرض کردم شهر ما ملتهب است و مردم فراوان به ما مراجعه کردند و ما سعی کردیم آن‌ها را آرام کنیم و توجیه کنیم و ارجاع به خود شورا کنیم .

وی افزود : در وقت دیگری عرض کردیم و این موضوع را در یک و دو جای دیگر مطرح کردیم ، استدعا می‌کنیم اعضای شورا ، با توجه به همه اختیارات قانونی خود،  به انتظارات مردم توجه کنید و بی‌اعتنا نباشید .

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه  ضمن توصیه اعضای شورا درباره مشورت با مسئولان شهر  ادامه داد: من دیگر نمی‌خواهم بعضی از مسائلی که این حد و فاصله اتفاق افتاد ( نشست اعضای شورا پنجم قبل از خطبه‌ها با امام‌جمعه ) اشاره‌کنم  و من در مراسم تحلیف گفتم شورای شهر ، بخشی از ویترین شهر است ولی بهر حال در همین چندروزه آغاز به کار شورا ، حرف‌هایی زده شد که چهره شهر ما را در سطح استان و کشور خراب کرد.

خطیب نماز جمعه تأکید کرد : کاری نکنیم مردم از حضور درصحنه  پشیمان شوند و مردم از انتخابات و رأی و منتخب مردم بی‌انگیزه شوند قدر رأی مردم و حضور مردم  بدانید و انتظارات مردم را جدی بگیرید .

حجت‌الاسلام ساجدی خاطرنشان کرد : آقایان اختیاردارند هر کاری کنند ولی  بهر حال نتیجه تصمیمشان به شهر برمی‌گردد  باید عاقلانه و واقع‌بینانه تصمیم بگیرند و اقدام کنند این‌جور نباشد کاری بکنند که  خدای‌ناکرده با عرض معذرت  صد عاقل هم نتوانند از چاه بیرون بیاورند .

وی بابیان اینکه من الآن به یک نکته اشاره می‌کنم و اگر آقایان خواستند ما به آن‌ها مشورت می‌دهیم  گفت:  اصل در انتخاب مسئولان شهر را بر بومی بودن بگذارید  من تعصب ندارم ولی این مدیریت‌ها یک فرصتی است  برای رشد نیروی‌های خود ما  ، کسی که اینجا زادگاهش است و این شهر برای آن هزینه کرده  و کسی که در این شهر تجربه اندوخته از  کلاس ، مدرسه ، معلم و آموزش‌وپرورش در این شهر  استفاده کرده از فضای این شهر تنفس کرده  به اِین میدان بدهید ، گاهی حتی در شرایط برابر  این را به‌عنوان یک اولویت در نظر بگیرید.

خطیب نماز جمعه در ادامه افزود :  بنده خودم را عرض می‌کنم و بعضی از مسئولان هم  که می‌شناسم و به آنان اعتماد دارم  عرض می‌کنم ما نه نفع سیاسی داریم  و در معرض آرا و انتخاب مردم که نیستیم که می‌خواهیم یک‌جوری حرف بزنیم و کارکنیم که به ما رأی بدهند و نفع اقتصادی هم نداریم ، کارنامه ما روشن است  و زمانی هم ازاینجا برویم کارنامه خودمان را انتشار می‌دهیم

وی تصریح کرد : حداقل به امنای شهر اعلام بکنید  ولی از آن‌سو هم اجازه نمی‌دهیم که بعضی‌ها دنبال منافع شخصی خود باشند حالی‌مان است ، حساب بلدیم ، کتاب بلدیم و مدیریت کردیم  بهر حال من امیدوار هستم استدعا دارم از دوستان در جلسه تحلیف گفتم و ادوار شورا هم گفتم کشمکش سبب ناراحتی مردم می‌شود  و اعصاب و آرام جامعه به هم می‌ریزد ، انگیزه مردم سلب می‌شود .

امام‌جمعه شهر آستانه‌اشرفیه با اشاره به پایان اتمام دوره چهارم شورا گفت:  در دوره اخیر شورای  چهارم مایکی از امتیازاتش ، متانتش بود  و هماهنگی آن‌ها و بعضی از شما منتخب به من مراجعه کردند و قبل از شروع به کار  ما پنج نفریم و با هماهنگی مشورت می‌کنیم و ما خوشحال  شدیم و گفتیم اگرچه گرایش‌ها شما و خواسته‌هایتان  متفاوت است ولی در کار مشترک هماهنگی و همفکری کنید  و مهم‌ترین توصیه من هم‌افزایی بود

ساجدی اظهار  امیدواری کرد  و از اعضای شورای پنجم درخواست کرد که با  مسئولان شهر به‌ویژه فرماندار که این آمادگی رادارند  مشورت کنند.

وی بابیان اینکه  من در یک فرصت دیگری بعد از ناگفته‌ها را خواهم گفت  که از کجاها و چه کسانی با ما تماس گرفتند و چه خواسته‌های داشتند اظهار کرد : خواهش من این است ، عزیزان شورا قدر خود را بدانند  و به انتظارات منطقی و بجای مردم ما پاسخ مثبت دهند .

خطیب نماز جمعه در ادامه مسائل مربوط به شورا در  خطبه‌های خود  گفت:  همین امروز در این مکان نشسته بودم و یک طوماری از جمع خواهران به من دادند که بیش از ده‌ها طومار به ما دادند و بیش از ۵۰ نفر به ما مراجعه کردند تو کوچه و خیابان و مرا صدا می‌کنند ولی شروع خوبی نبود امیدوارم رویه و رفتار شورا اصلاح بشود و به سمت هماهنگی و هم‌افزایی و همدلی و آنچه مصلحت شهر و مردم است برویم  .

حجت‌الاسلام ساجدی  در پایان خطبه‌های خود افزود : انشا الله هرکسی که بخواهد خدمت کند به مردم و کار خوب کند حمایتش می‌کنیم و اگر هم خطا کنند تذکر می‌دهیم و اگر خطاها جدی‌تر و عمیق‌تر باشد  با همه احترامات شایسته ، محکم جلوی متخلفین و مجرمین با پشتوانه قانون و بر اساس موازین نظام مقتدر جمهوری اسلام‌خواهیم ایستاد. امیدوارم که خداوند همه ما را انجام درست و خدمت به مردم بکند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است