چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۳۴
آخرین اخبار
16 آذر 1401 ، ساعت 14:46 170 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :74737
شهردار بندر کیاشهراعلام کرد:

کسب رتبه نخست شهرداری بندر کیاشهر درمدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا دراستان گیلان

شهردار بندر کیاشهر با ارائه گزارش عملکرد یکساله شهرداری به شورای اسلامی شهر گفت: علاوه بر اجرای پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری، شهرداری با اقدامات خود در حوزه تفکیک زباله از مبدا و مدیریت پسماند در یکسال اخیر توانسته از این حیث رتبه نخست استان گیلان را کسب کند.

به‌ گزارش جلال شرق ، «مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر با بیان اینکه برنامه ارائه شده  به شورا در ابتدای حضور و فعالیت‌های انجام شده شهرداری در یکسال اخیر مورد ارزیابی قرار گرفته است اظهارکرد: با توجه به دستاوردها و موفقیت‌های کسب شده می توان گفت در مجموع شهرداری سال موفقی را پشت‌ سر گذاشته‌ است.

عاطفی در ادامه به برخی از اقدامات مهم شهرداری بندر کیاشهر اشاره کرد و اذعان کرد: بسیاری از خیابان‌ها، معابر اصلی و فرعی سطح شهر دارای روکش آسفالت نبود و شهروندان کیاشهری با مشکلات متعددی جهت تردد مواجه بودند بنابراین با اجرای حدود ۷۰ هزار متر مربع آسفالت بخش کوچکی از این مشکلات مرتفع شد و همچنان هم این پروسه ادامه دارد.

وی آبگرفتگی معابر در فصل بارندگی را از دیگر معضلات شهری بندر کیاشهر نام برد  و گفت: مطالعات طرح جامع هدایت آبهای سطحی به اتمام رسیده و پروژه لوله‌گذاری به‌جهت جمع‌آوری آبهای سطحی از جمله پروژه های مهم شهرداری در سال گذشته بوده که پیشرفت بسیار خوبی هم داشته است. بنابراین امیدوارم در فصول پائیز و زمستان امسال در نقاطی که پروژه اجرا شده آبگرفتگی نداشته باشیم.

عاطفی اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا، آموزش خانواده و عدم استفاده از کیسه‌های پلاستیکی را از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته شهرداری بندر کیاشهر در بخش مدیریت پسماند بیان کرد و افزود: در حال حاضر حدود پنج تا شش درصد زباله‌های این شهر در مبدا تفکیک می‌شود به همین خاطر کیاشهر از این حیث رتبه نخست را در استان گیلان کسب کرده است.

شهردار بندر کیاشهر توجه ویژه شهرداری به مقوله‌های فرهنگی و ورزشی را نیز مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی نظیر جشنواره تمشک و مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد زیر ۲۲ سال کشوری بخشی از فعالیتهای مهم فرهنگی و ورزشی است که اجرا شده است.

عاطفی، معرفی جاذبه‌های گردشگری و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری را  از شاخصه‌های مهم توسعه شهری برشمرد و افزود :  از دیگر فعالیت‌های مهم و تاثیرگذار شهرداری بندر کیاشهر ، طی یک‌سال اخیر ،  دعوت از سرمایه‌گذاران کشوری و شرکت در نمایشگاه‌های استان گیلان  بوده است که به این موضوع توجه خاصی شده است .

این مقام مسئول با اشاره به احداث دو پارک محله‌ای گفت: توزیع متوازن خدمات و امکانات شهری از مباحث مهمی است که در دستور کار شهرداری قرار دارد. همچنین به‌جهت ایجاد رفاه شهروندی، تغییر محل بازار روز در سال گذشته انجام شد و در حال حاضر خیابان محل استقرار چهارشنبه بازار هم امکان دسترسی راحتی دارد و هم ازدحام در آن محل باعث اختلال در ترافیک شهری نمی‌شود. نکته مهم اینکه خیابان باران بطور کامل آسفالت شده است تا عبور و مرور در آن به‌خصوص در فصول بارندگی تسهیل شود.

شهردار بندر کیاشهر در پایان به تلاش‌های مداوم شهرداری با همراهی نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی و اعضاء شورای اسلامی شهر در راستای حل مشکل ساحل اشاره کرد و گفت: نشست‌های متعددی در این زمینه با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد و تا حصول نتیجه و شروع پروژه سرمایه‌گذاری و بازسازی ساحل بندر کیاشهر که از مطالبات جدی شهروندان است  و برای تحقق این موضوع چند گام بیشتر باقی نمانده است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است