پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۹:۳۶
آخرین اخبار
25 اسفند 1401 ، ساعت 15:34 219 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :77269
در کارگروه عفاف و حجاب شهرستان آستانه اشرفیه مطرح شد:

با هنجارشکنی و بی بند و باری در واحدهای صنفی برخورد می شود

نشست عفاف و حجاب به ریاست صادق کاظم خواه ؛معاون سیاسی امنیتی _اجتماعی با حضورحجه الاسلام والمسلمین طیبی امام جمعه شهرستان آستانه و اعضای کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزارشد .

به گزارش جلال شرق،صادق کاظم خواه ؛معاون سیاسی اجتماعی فرماندار با اشاره به تعطیلات نوروز و مسافر پذیری آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر با وجود سواحل از فعالیت و برنامه های فرهنگی و همچنین بازرسی و نظارت دستگاه ها دراین ایام گفت و افزود: دستگاه متولی و خدمات رسان باجلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی چون روزه خواری آشکارو عدم عادی سازی بی حجابی حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کنند.

وی اصناف را متولی نظارت بر مغازه داران و کسبه های شهرستان دانست و تصریح کرد: دستگاه های فرهنگی با دستورالعمل ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی وظایف مشخص داشته و لازم است در حوزه صنفی، بهداشت و درمان با مکاتبه صورت گرفته با صنعت معدن و اصناف و… ضمن نظارت و بازرسی تدابیر و تصمیم های درموضوع عفاف و حجاب و ناهنجاری های اجتماعی اتخاذ شود .

حجه الاسلام والمسلمین احمد طیبی امام جمعه:
با تاکید به استحکام بنیان خانواده با رعایت عفاف و حجاب گفت :مسئولین نظام وظیفه عظیم و بزرگتری دارند و با جایگاه ویژه به عنوان نیروی دولتی،قشر فرهیخته و برگزیده معرفی می شوند ‌که لازم است مدیران دستگاه ها نسبت به زیر مجموعه خود حساسیت بیشتری در رعایت حجاب و عفاف داشته باشند.

وی با تاکید به نظارت و بازرسی اصناف به زیر مجموعه های خود اظهار کرد: صدور مجوز و پروانه برای ارائه خدمات و بهره بردن ملزم به رعایت قانون و مقررات صنفی است که درابتدا با تذکر ابتدایی و عدم توجه به تذکرات برابر قانون با قانون وابلاغ اصناف برخورد جدی با آنها صورت گیرد.

امام جمعه شهرستان آستانه اشرفیه همکاری دستگاه های متولی چون نهادهای فرهنگی و حقوقی را برای عدم رواج ناهنجاری های اجتماعی خواستار شد و گفت : دستگاه های فرهنگی و اجرایی درکنار دستگاه قضا، نیروهای امنیتی _اجتماعی و اصناف برای اجرای ابلاغ های فرهنگی همراه باشند .

درادامه هریک از دستگاه های کارگروه ضمن ارائه گزارش عملکرد و بیان دغدغه مندی خود به ارائه راهکار درموضوع عفاف و حجاب پرداخته و خواستار همکاری بیش از پیش دستگاه قضا و نیروهای نظامی شدند .

گفتنی است دراین جلسه نظارت جدی اصناف و هماهنگی با دستگاه قضا به منظور برخورد وتعیین مکان سرپوشیده از سوی شهرداری ها آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در تفرجگاه بویژه سواحل و پارک ساحلی و جنگلی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است