دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۱۴
آخرین اخبار
19 اسفند 1394 ، ساعت 18:07 1,861 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11887
فرامرز مصطفوی معاون عمرانی فرمانداری لنگرود :

لنگرود روزانه پذیرای اسکان ۲۲۰۰نفر را ارد

جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان لنگرود صبح امروز با حضور فرماندار معاونان، روسای ادارات و نهادهای شهرستان لنگرود در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار جلال شرق از لنگرود :

فرامرز مصطفوی معاون عمرانی فرماندار لنگرود با بیان ضرورت آمادگی کامل شهرستان لنگرود برای پذیرش مسافران نوروزی تاکید کرد شهرداری ها علاوه بر زیبا سازی شهرها، تخلیه روزانه زباله ها را به ویژه از مکان هایی که طبق گزارش آموزش و پرورش برای پذیرش مهمانان در نظر گرفته شده انجام دهند.
مصطفوی همچنین امکانات فراهم شده ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان لنگرود را برشمرد و گفت :در لنگرود ۲۰ مدرسه جهت اسکان مهمانان نوروزی آماده شده که۳مورد با ۲۵ اتاق درجه « الف »   جهت اسکان در آن ثبت نام اینترنتی انجام می گردد. ۱۷ مدرسه با ۱۷۶ اتاق  درجه « ب » می باشند.

وی افزود :بالغ بر ۴۵ نفر از عوامل در این بخش فعالیت می کنند و هم چنین  ۴هتل و ۶ مجتمع پذیرایی گردشگری و مهمانپذیر آمادگی پذیرش مهمانان و مسافران را دارند.
معاون عمرانی فرماندار خاطر نشان کرد :ظرفیت پذیرش حدود ۲۲۰۰ نفر مهمان در روز فراهم شده است.
مصطفوی تعداد ایستگاه های صنایع دستی و میراث فرهنگی حدود ۶ ایستگاه دانست و اضافه نمود کیوسک های اطلاع رسانی در چاف و چمخاله، شلمان و میدان شهید املاکی در خدمت مسافران و مهمانان نوروزی خواهند بود.
وی تصریح کرد: همچنین برنامه های مشترکی با صنعت و معدن تعزیرات بهداشت انتظامی تدارک دیده شده تا به صورت روزانه بر هتل ها، پایانه های مسافری و مراکز خدماتی نظارت صورت گیرد.
توزیع ۳۰ تن پرتقال ۱۰ تن سیب ۲۰ تن گوشت و ۲۰۰۰ کیسه آرد از برنامه های ستاد نوروزی شهرستان لنگرود است و ۵۰ نانوایی به طور مستمر در ایام نوروز دایر و به ارائه خدمات خواهند پرداخت .
فرامرز مصطفوی همچنین گفت :حدود ۲۳۰ نانوایی در سطح شهرستان موظف به پخت نان هستند و تعداد۵۰نانوایی  موظف به پخت تمام وقت هستند که با پرده مشخص خواهند شد تا مسافران مطلع و بهره مند گردند.

سید رضا جوادپور فرماندار شهرستان نیز بر دو نکته تاکید و اظهار داشت: پذیرایی از مهمانان و مسافران نوروزی و فراهم آوردن امکانات و محیطی سالم و زیبا برای آنان همچنین توجه به دغدغه کشاورزان به ویژه آب زراعی در این ایام از مهم ترین نکاتی است که باید مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به اقدامات به عمل آمده علی الظاهر ،نسبت به سال گذشته، با مشکل کمتری در حوزه آب مواجه خواهیم بود افزود :کشاورزان باید اطمینان پیدا کنند که در هر شرایطی ما به فکر آنان هستیم.
جوادپور در خصوص تسهیلات نوروزی خطاب به مسوولین شهرستان تاکید کرد :ضمن فراهم آوردن امکانات برای مسافران و مهمانان صرفا به گزارش ها اکتفا نکنید وحتما خودتان بازدید نموده و یقین پیدا کنید که شرایط مطلوب فراهم است.وی خاطرنشان کرد :گل آرایی و درختکاری، سرویس های بهداشتی نماز خانه ها، رستوران ها و هتل ها، کنترل مسایل بهداشتی، محیط و آب مد نظر باشد.
فرماندار شهرستان از مسوولین خواست تا گزارش های هر روز خود را به ستاد تسهیلات شهرستان و استان، به طور هماهنگ، ارسال نمایند.

 

گزارشگر : سیمین احمدی

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است