×

تصویب «وقفه انسانی فوری» در غزه در شورای امنیت سازمان ملل

 • کد نوشته: 83831
 • ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
 • ۰
 • شورای امنیت سازمان ملل سرانجام پس از گذشت ۴۰ روز از آغاز تجاوزات و جنایات و کشتار مستمر رژیم صهیونیستی در غزه، قطعنامه وقفه بشردوستانه درگیری‌ها در غزه را تصویب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از  ایسنا، شورای امنیت به قطعنامه دعوت به «وقفه انسانی فوری و گسترده و ایجاد […]

  تصویب «وقفه انسانی فوری» در غزه در شورای امنیت سازمان ملل
 • شورای امنیت سازمان ملل سرانجام پس از گذشت ۴۰ روز از آغاز تجاوزات و جنایات و کشتار مستمر رژیم صهیونیستی در غزه، قطعنامه وقفه بشردوستانه درگیری‌ها در غزه را تصویب کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از  ایسنا، شورای امنیت به قطعنامه دعوت به «وقفه انسانی فوری و گسترده و ایجاد کریدور در نوار غزه» رأی مثبت داد.

  شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه وقفه بشردوستانه درگیری‌ها در غزه را با رای مثبت ۱۲ کشور از ۱۵ عضو شورای امنیت تصویب کرد.

  شبکه خبری العربیه گزارش داد که تصویب این قطعنامه، هیچ مخالفی نداشته است.

  طبق این قطعنامه، هر چه زودتر باید آتش‌بس انسانی برقرار و گذرگاه‌های امن در همه مناطق مختلف غزه برقرار شود.

  به گزارش الجزیره، به موجب این قطعنامه، باید همه گروگان‌ها و اسرا نزد حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه آزاد شوند.

  این قطعنامه بالاخره پس از گذشت چهل روز از ۴۰ روز از آغاز کشتار رژیم صهیونیستی در غزه در تاریخ هفتم اکتبر، به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده است.

  طبق تازه ترین آمار دفتر اطلاع رسانی دولتی فلسطین در غزه، شمار شهدای غزه از آغاز جنگ به ۱۱۵۰۰ نفر رسیده است. شمار مجروحان هم به ۲۹۸۰۰ نفر رسیده که بیش از ۷۰ درصد آن‌ها زن و کودک هستند.

  انتهای پیام

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *