×

طرح سراسری کتابت قرآن کریم در مرقد مطهر امامزاده بانو فاطمه اُخری (س) برگزار شد+ عکس

 • کد نوشته: 84222
 • ۱۴۰۲/۰۹/۰۲
 • ۰
 • به میزبانی مرقد مطهر حضرت فاطمه اُخری (س) خواهر گرانقدر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، طرح سراسری کتابت قرآن کریم صبح امروز پنجشنبه (۲ آذر) با حضور محمدمهدی نیازمند، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ اعضای شورای اسلامی رشت، تولیت آستان مقدس آن حضرت و با مشارکت اعضای کودک […]

  طرح سراسری کتابت قرآن کریم در مرقد مطهر امامزاده بانو فاطمه اُخری (س) برگزار شد+ عکس
 • به میزبانی مرقد مطهر حضرت فاطمه اُخری (س) خواهر گرانقدر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، طرح سراسری کتابت قرآن کریم صبح امروز پنجشنبه (۲ آذر) با حضور محمدمهدی نیازمند، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ اعضای شورای اسلامی رشت، تولیت آستان مقدس آن حضرت و با مشارکت اعضای کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی شهر رشت برگزار شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق، طرح سراسری کتابت قرآن کریم  که با هدف تجلی و پیوند برنامه های موضوعی قرآن و عترت در کتابخانه های عمومی با برنامه های ترویج کتابخوانی برگزار می‌شود با توجه به اهانت‌های اخیر به این کتاب مقدس در اروپا و نظر به اینکه کتابت قرآن کریم سنتی دیرینه از زمان پیغمبر(ص) دارد، طرح سراسری کتابت قرآن کریم به همت محافل قرآنی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور انس بیشتر اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی با قرآن شکل گرفته است.

  این طرح که در ایام هفته کتاب از تاریخ ۲۳ الی ۳۰ آبان در ۳۱ استان کشور با اختصاص سهیه کتابت به هر استان اجرا می شود؛ شامل کتابت ۶۰۴ صفحه از قرآن کریم در ۱۵ سطر است که بنا بر تعداد کتابخانه های عمومی هر استان و علاقمندان محافل قرآن و عترت در استان ها تقسیم شده است.

  هر استان با شناسایی علاقعه مندان و تعداد صفحات در اختیار گذاشته شده این ویژه برنامه را برگزار می کند. در پایان نیز با جمع آوری برگه های مرقوم شده به قرآن دست نویس توسط کودکان و نوجوانان در قطع رحلی صحافی شده و نسخه هایی منتشر خواهد شد.

  گفتنی است در این برنامه ۳۰ کودک و نوجوان دانش آموز ۶تا ۱۲ ساله از مدارس رشت حضور داشتند.

  رونمایی از طرح هدای کتاب اهدای دانایی و نذر کتاب با حضور مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان از دیگر محورهای این ویژه برنامه فرهنگی بود.

   

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *