دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۴۴
آخرین اخبار
25 اردیبهشت 1395 ، ساعت 19:05 2,227 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14821
فرماندار آستانه‌اشرفیه اعلام کرد :

آغازطرح صید ماهی مولد کولی و کولمه در دهانه سفید رود بندر کیاشهر

رئیس اداره شیلات آستانه اشرفیه از موافقت و آغازطرح صید ماهی مولد کولی و کولمه در دهانه سفید رود استانه اشرفیه خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، حمید رضا سلیمانی در گفتگو اختصاصی با جلال شرق با اعلام این خبر گفت: با پایان یافتن صید ماهیان مولد استخوانی که از ۲۳ اسفند تا ۱۲ اردیبهشت ادامه داشت به همت و تلاش این اداره پس از سالها برای تکثیر ذخایر ماهی کولی و کولمه که با کاهش شدید ذخایر در سفید رود مواجه شده ایم بااجرای صید ۵هزار قطعه از این نوع ماهیان موافقت شد.

وی با بیان اینکه در گذشته بیش از ۶۰ نوع ماهی در رودخانه سفید رود زاد و ولد می کرد که بر اثر صید بی رویه با کاهش بسیار جدی مواجه شده ایم افزود : ماهی صید شده کولی برای استحصال و تولید تخم  به مرکز تکثیر شهید انصاری رشت انتقال داده خواهد شد که اجرای این طرح به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

سلیمانی  به رها سازی بچه ماهی کولی و کولمه پس از طی مراحل در سفید رود اشاره کرد و اظهار کرد : این ماهیان پس از آشنایی با محیط اولیه زندگی خود در سفید رود به دریا برگشته و پس از بزرگ شدن دوباره برای زاد و ولد به سفید رود مهاجرت خواهند کرد.

رئیس اداره شیلات استانه اشرفیه به صید ۲۵۷۰۰قطعه ماهی مولد در دهانه سفید رود در سال جاری خبر داد و یاد آور شد : نکته حائز اهمیت در صید ماهیان مولد استخوانی ،صید کیفی ماهیان از لحاظ افزایش لارو و بچه ماهی می باشد که بسیار قابل توجه است.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است