چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۲۶
آخرین اخبار
17 تیر 1395 ، ساعت 18:20 1,880 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17623

آژیر خطر در پتروشیمی بوعلی سینا به صدا در آمد

آژیر خطر در پتروشیمی بوعلی سینا که از دیروز در آتش می سوزد به دلیل ازدیاد حریق مخزن ۲۰۰۱ به صدا درآمد، این مخزن صبح امروز (پنجشنبه) تا حدودی مهار شده بود.

به گزارش جلال شرق ، آتش سوزی مخزن ۲۰۰۱ پتروشیمی بوعلی سینا که صبح امروز (پنجشنبه، ۱۷ تیر) تا حدودی مهار شده بود و تلاش برای مهار کامل آن ادامه داشت بار دیگر شعله ورر شد، این مخزن حاوی خوراک نفتاست.
خاموش کردن کامل آتش مخزن ۲۰۰۱ مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا براساس آخرین تمهید تیمهای آتش نشانی مستقر در محل آتش سوزی سایت ۴ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با ریختن فومهای مخصوص از سه جهت در حال انجام است.
آتش سوزی در برج ۸۰۰۱ که با ۱۲۱ متر ارتفاع یکی از بلندترین برجهای پتروشیمی است، بامداد امروز (پنجشنبه، ۱۷ تیر) تقریبا بطور کامل مهار شده است؛ برجی که آتش آن مهار شد، بلندترین برج فلزی خاورمیانه به ارتفاع ۱۲۱ متر به وزن ۱۵۰۵ تن و قطر ۸ متر است. این برج سال ۷۸ از سوی شرکت توسعه شبکه های صنعتی ایران و با استفاده از جرثقیل ۱۲۰۰ تنی نصب شد.
شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع است،خوراک پتروشیمی ماهشهر نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است که از کارخانجات NGL (1000/900 پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و در فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است