پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۸:۵۸
آخرین اخبار
12 خرداد 1395 ، ساعت 22:02 1,619 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15630

“أکاش”؛ نوزادی که در عرض ۱ سال، جوان ۲۵ ساله شد!

پسر شیرخواره هندی با بلوغ زودهنگام، جوان ۲۵ ساله شد!
به گزارش جلال شرق ، بلوغ زودهنگام یک نوزاد پسر شیرخواره هندی به نام “أکاش” معادل یک جوان ۲۵ ساله دانشمندان را شگفت زده کرده است!.
دانشمندان ترشح هرمون تسترون در یک نوزاد یک ساله هندی به اندازه یک جوان ۲۵ ساله را یک مورد هرمونی استثنایی برشمردند.
روزنامه دیلی میل انگلیس با اعلام این مطلب نوشت: این نوزاد اعضای تناسلی بزرگی دارد و در صورت و بدنش مو رشد کرده و صدایش نیز خشن است.
پزشکان می گویند: این نوزاد از بلوغ زودرس رنج می برد؛ هر کودکی که قبل از سن هفت یا هشت سالگی دچار چنین حالتی شود، در واقع دچار بلوغ زودرس شده است.
والدین أکاش در کودک خود از وقتی که شش ماهه بود، چند چیز عجیب دیدند، اعضای بدن او به طور غیرطبیعی شروع به رشد و نمو کرد، در حالیکه بقیه جسم وی در مقایسه با سایر کودکان هم سن و سال وی بسیار کوچک باقی ماند.
مادر این نوزاد که نامش را به طور کامل فاش نکرد، در گفت وگو با روزنامه هندوستان تایمز خاطرنشان کرد: ما تصور می کردیم که فرزند ما صرفا یک کودک تنومند است و به همین دلیل او را به نزد پزشک نبردیم، اما وقتی به یک سالگی رسید، مشخص شد که اشکالی در کار است و مادرهمسرم که بچه های زیادی را در خانواده بزرگ کرده است، اظهار داشت که رشد او غیرطبیعی است و در آن هنگام بود که او را به پزشک نشان دادیم.
” فشاکاهی روستاجی” دکتر أکاش به روزنامه هندوستان تایمز گفت: بلوغ زود هنگام در چنین سن و سالی کودکان را شوکه می کند و باعث خشونت در آنها می شود؛ قدرت عضلات این نوزاد بسیار زیاد شده به گونه ای که والدینش قادر به کنترل او نیستند.
پزشکان می گویند که آنها هم اکنون به این نوزاد داروهایی می دهند تا از عوارض وضعیت وی بکاهند تا آنکه دستکم او بزرگ شده و بتواند وضعیت خاص خود را درک کند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است