پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۳۳
آخرین اخبار
14 اردیبهشت 1395 ، ساعت 12:25 1,936 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14247

استاندار گیلان: کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان پاسداشت غیرت دینی و ملی گیلانی‌هاست

استاندار گیلان گفت: برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان پاسداشت غیرت دینی و ملی گیلانیان و ولایت‌مدار است.

به گزارش جلال شرق ، محمدعلی نجفی  امروز در اجلاسیه ۸ هزار قهرمان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان در میدان شهدای ذهاب این شهر اظهار کرد: گیلانیان در دوره‌های مختلف تاریخ که دفاع مقدس نقطه عطف آن است، رشادت‌های زیادی از خود به نمایش گذاشتند.

وی گفت: برگزاری کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان پاسداشت غیرت دینی و ملی گیلانیان و ولایت‌مدار، شجاع، مبارز و قهرمان بوده و اکنون به جبهه‌های دفاع از حریم اهل بیت اعزام می‌شوند.

استاندار گیلان افزود: از مدت‌ها پیش طنین برگزاری یادواره‌های شهدا و اجلاسیه‌های متعدد در راستای برگزاری کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان عطر ایثار و حماسه را در فضای معنوی دیار ولایت‌مداران همدل پراکنده است.

وی با اشاره به اینکه به یقین دفاع مقدس که مردم گیلان نیز در آن کارنامه ای درخشان دارند گنجینه ارزشمندی از توسل به فرهنگ عاشورایی در برابر زورگویان جهان است، ادامه داد: دولت و ملت در این امر وحدت دارند.

نجفی اضافه کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری در هر کدام از عملیات‌های دوران دفاع مقدس بچه‌های گیلان کربلای دیگری آفریدند و سرداران و شهیدان و جانبازان گیلانی، ستارگان درخشانی شدند که هرگز از یاد نمی‌روند.

وی برگزاری کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان را پاسداشت غیرت دینی و ملی گیلانیان و لایت‌مدار، شجاع، مبارز و قهرمان پرور خواند و خاطرنشان کرد: تاریخ مبارزات گیلانی‌ها درخشان است.

استاندار گیلان یادآور شد: امروز کنگره با این اجلاسیه پایان نمی‌یابد بلکه آغازی در راه خدمت به حفظ و احیای آثار و بـرکات خون شهدای بزرگوار و ایثارگران ارجمند و بازشناسی هر چه بیشتر رشادت‌های مردم گیلان است.

 آخرین اجلاسیه کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان پس از برگزاری سه اجلاسیه فرهنگیان، بانوان و ایثارگران در میدان شهدای ذهاب رشت در حال برگزاری است.

تشییع پیکر دو شهید گمنام پایان‌بخش کنگره مذکور است./فارس

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است