پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۷:۵۲
آخرین اخبار
29 مرداد 1394 ، ساعت 17:07 984 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1796
قربانی :

اگر لایحه جامع ایثارگری اجرایی شود ۸۰درصد مشکل ایثارگران برطرف خواهد شد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مراسم تجلیل از ایثارگران و آزادگان دوران دفاع مقدس شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: اگر لایحه جامع ایثارگری اجرایی شود ۸۰درصد مشکل ایثارگران برطرف خواهد شد.
به گزارش جلال شرق ، محمدحسین قربانی بابیان این نکته بعضی از آزادگان دوران دفاع مقدس در حداقل‌های زندگی خود مانده‌اند افزود : اگرچه شما زخم‌زبان می‌شنوید و بازهم خواهید شنید ولی نگران نباشید زیرا شما ایثارگران جان خود را در طبق اخلاص برای نظام اسلامی و ارزش‌های انقلاب بر کف دست گذاشتید.

IMG_2819
وی با اشاره به این مطلب که بسیاری از آزادگان و ایثارگران گوشه عزلت برگزیدند وزندگی می‌کنند اظهار داشت : ما مسئولین نظام و حاکمیت نتوانستیم آن حداقل‌های را لحاظ کنیم و این باعث شرمندگی ماست.
نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر بحث رفاه اجتماعی ، امکانات و فراهم ساختن یک زندگی متوسط در اجرایی کردن لایحه جامع ایثارگری مصوب سال ۸۸ مجلس است که نیاز به همت دولت دارد هرچند دولت با کمبود درآمدهای مالی مواجه است.

IMG_2808
فرماندار آستانه‌اشرفیه در این مراسم گفت: انسان برای داشتن داشته‌های خود باید هزینه بپردازد و آنچه امروز به‌عنوان امنیت ملی است و سرآمد امنیت ملی جهان هست مرهون آزادگان ، ایثارگران و شهداست.
حسین اسماعیلیان افزود : آن‌هایی که برای این ملت و کشور افتخار آفریدند و پس از یک دوره اسارت و تحمل سختی‌هایی که برای ما قابل‌درک نیست به کشور بازگشتند سرمایه‌های بزرگ ملی ماه هستند.
وی تأکید کرد : آزادگان در دوره اسارت در دو جنگ غلبه بر نفس و غلبه بر دشمن در بدترین شرایط دوران اسارت پیروز شدند که امروز همه داشته‌های نظام ناشی از مقاومت‌های مثال‌زدنی شما آزادگان ، ایثارگران و شهدای انقلاب است.
فرماندار آستانه‌اشرفیه ادامه داد: اگر انگیزه الهی و قرآنی در کارمان نبود الآن آنچه نصیب ایران اسلامی در عرصه بین‌المللی شد نداشتیم و آنچه نیز داریم بدون استثنا مرهون خون شهدا ، و شما آزادگان و ایثارگران است.

در این مراسم سه نفر از آزادگان دوران دفاع مقدس گوشه ای خاطرات خود را از دوران اسارت برای حاضران بازگو کردند.

IMG_2796

لازم به یادآوری است که شهرستان آستانه‌اشرفیه دارای ۴۲۲ شهید ، ۱۲۰ آزاده سرافراز و ۴۰۰ جانباز و ایثارگر بالای ۲۵ درصد را در کارنامه خود دارد.

IMG_2793 IMG_2794 IMG_2806 IMG_2825 IMG_2835

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است