سه شنبه, ۸ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۲:۴۲
آخرین اخبار
9 خرداد 1395 ، ساعت 18:04 1,709 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15489

این کارها فقط از داعش بر می آید؛ مالیات بر “زنگولۀ گوسفند” و “چشمان زنان”

در مالیات داعش، موارد عجیبی مانند “زنگولۀ گوسفند” یا “نمایان شدن چشمان زنان” هم به چشم می خورد!
به گزارش جلال شرق  ، با وخامت یافتن مستمر اوضاع مالی داعش، این گروه تروریستی، برای جبران کاهش درآمدهایش، از سویی مالیات هایی را که از مردم مناطق تحت کنترل خود دریافت می کرده، افزایش داده و از سوی دیگر، مالیات های تازه ای وضع کرده است.
به گزارش روزنامۀ “الوفد”، لودویو کارلینو تحلیل گر مالی مؤسسۀ “IHS”، از مهم ترین مؤسسات اطلاعات و پیش بینی های مالی در جهان، اعلام کرد: «مالیات ها ۵۰ درصد درآمد ماهیانۀ داعش را تشکیل می دهد. این مالیات ها همۀ جوانب زندگی مردم در برخی مناطق تحت کنترل این گروه را در بر می گیرد».
با وجود این، «درآمدهای مالیاتی داعش ۲۳ درصد کاهش پیدا کرده است؛ زیرا این گروه بخشی از مناطق تحت کنترل خود را از دست داده است».
بر اساس اظهارت کولومب استراک، دیگر تحلیل گر “IHS”، این مناطق که در حد فاصل دسامبر ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۶ از چنگ این گروه خارج شده اند، ۲۲ درصد مناطق تحت کنترلش را تشکیل می داده و در نتیجۀ از دست رفتن آن، شمار ساکنان مناطق تحت کنترل این گروه از ۹ میلیون به ۶ میلیون نفر کاهش پیدا کرده است.
داعش که اکنون افراد کمتری برای مالیات گرفتن از آنان در اختیار دارد، در شش ماه گذشته برای جبران کاهش درآمدهایش از سویی مالیات هایی را که از مردم مناطق تحت کنترل خود دریافت می کرده، افزایش داده و از سوی دیگر، مالیات های تازه ای وضع کرده است.
این مالیات ها ۵ شاخه را شامل می شوند: فعالیت های اجتماعی، آموزش، کشاورزی، امور انتظامی و ارائۀ خدمات دیگر.
به گزراش “الوفد” در میان مواردی که داعش برای آن مالیات یا جریمۀ مالی تعیین کرده است، موارد عجیبی مانند “زنگولۀ گوسفند” یا “نمایان شدن چشمان زنان” هم به چشم می خورد!
جریمه یا مالیات نمایان شدن چشمان زنان ۱۰ گرم طلا تعیین شده است.
نمونۀ دیگر آنکه رانندگان کامیون که تا پیش از این ۳۰۰ دلار مالیات می دادند، اکنون باید ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار مالیات بپردازند.
داعش مالیات غیر مسلمانان ساکن در سرزمین های تحت اشغالش را که تاکنون سالانه پرداخت می شد، به مالیات ماهانه تغییر داده است.
این گروه تروریستی از دسامبر ۲۰۱۵ هم برای تراشیدن ریش، باز گذاشتن در خانه ها و نصب دیش های ماهواره از مردم مالیات می گیرد!
نکتۀ قابل توجه دیگر اینکه داعش، به تازگی، پذیرفته است که به جای مجازات بدنی افراد از آنان جریمۀ مالی دریافت کند. این اقدام یک نشانۀ مهم بر وخامت یافتن وضعیت مالی داعش به حساب می آید.
گروه تروریستی داعش که بر اساس باورهای وهابیت و با حمایت کشورهای مرتجع حاشیۀ خلیج فارس و برخی دولت های غربی شکل گرفته است، برای تأمین منابع مالی خود به شکل اساسی بر قاچاق نفت از عراق و سوریه به ترکیه و نیز مالیات ها و جریمه های مالی گوناگون در مناطق تحت کنترل خود تکیه دارد. اما با کاهش قیمت جهانی نفت و تخریب بسیاری از تأسیسات نفتی تحت کنترل این گروه توسط جنگنده های ائتلاف بین المللی و روسیه، و نیز کاهش اراضی تحت کنترل این گروه با افت جدی درآمدها رو به رو شده است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است