شنبه, ۵ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۲:۲۳
آخرین اخبار
13 خرداد 1395 ، ساعت 12:02 1,726 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15636
رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان گیلان :

برخورد با تالارهای مختلط عروسی بخشی از وظایف نیروی انتظامی است

به گزارش جلال شرق ، رئیس عقیدتی سیاسی استان گیلان که در مراسم انس با قرآن نیروی انتظامی آستانه‌اشرفیه حضور یافته بود درباره نقش رهبری در تبیین جایگاه مردمی نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی یک نیروی ولایی و ارزشی است زیرا انقلاب ما یک انقلاب ارزشی است
حجت‌الاسلام هادی شکری در گفتگوی اختصاصی با جلال شرق بابیان اینکه هدف از انقلاب، پیاده شدن ارزش‌های قرآنی و احکام الهی اسلام است اظهار کرد: پیاده شدن بخش بسیار زیادی از احکام الهی اسلام و قرآن در کشورمان مربوط به نیروی انتظامی است،
وی با اشاره به اینکه ماموران و همکاران نیروی انتظامی افسران پیاده‌نظام جمهوری اسلامی هستند افزود: برای پیاده کردن تمامی موازین الهی مثل روزه‌خواری علنی در ماه رمضان که خلاف شرع است باید نیروی انتظامی با این‌ها برخورد کنند.
حجت‌الاسلام شکری با تصریح این نکته که آمران به معروف و منهیان از منکر در سطح شهرستان و استان نیاز به مدافع دارند خاطرنشان کرد:، پناهگاه این نیروها که به‌تنهایی نمی‌توانند نیروی انتظامی است و این نیرو با بد حجابان، با مشروب خوران، با مفاسد اخلاق، با تالارهای مختلط عروسی، رقص مرد و زن قاطى که در این تالارها انجام می‌گیرند، بخشی از وظایف نیروی انتظامی است.
وی تأکید کرد: تمامی کارهایی که نیروی انتظامی انجام می‌دهد همان احکام دین مبین اسلام است، انقلابی که امام بنیان‌گذار آن بود و مقام معظم رهبری ادامه آن را عهده دارد.
رئیس عقیدتی سیاسی استان گیلان به جلودار بودن نیرو انتظامی برای حفظ ارزش‌های الهی در جامعه پرداخت و گفت: برای ما امنیتی مهم است، که به‌وسیله‌ی رعایت ارزش‌های الهی به دست بیاید و در کنار آن آرامشی هم به وجود خواهد آمد.
وی به مقایسه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با نیروی انتظامی قبل از انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: نیروهای نظامی قبل از انقلاب اصلا دنبال دین نبودند، آن‌ها دنبال یک امنیتی می‌گشتند حتی اگر این امنیت با در نظر نگرفتن موازین دینی هم باشد
حجت‌الاسلام شکری ادامه داد: ما امروز پلیس آگاهی‌مان باید اقرار بگیرد اما بدون کتک زدن، باید امنیت ایجاد بکند اما بدون گناه و بدون اخذ رشوه بدون زور و ستم به مردم و این‌ها همه‌ی چیزهایی است که حضرت امام برای ما به ارمغان آورده‌اند و ما مدیون حضرت امام هستیم.
وی تأکید کرد: نیروی انتظامی ما امروز یک نیروی ولایتی و ارزشی است، درجه‌دارانمان قبل این‌که یک افسر باشند خودشان یک مو من به‌تمام‌معنا هستند و همه‌ی این‌ها مدیون و مرهون زحمات حضرت امام است.
رئیس عقیدتی سیاسی استان گیلان بابیان اینکه قبل از انقلاب هدف فقط ایجاد امنیت به هر وسیله‌ای ولو گناه بود اظهار کرد: امروزه هدف نیروی انتظامی بر پایه خدا محوری است و زمانی که نیروی انتظامی با ادغام ژاندارمری، شهربانی و پلیس قضایی شکل گرفت ما کوچک‌ترین اختلافی و هیچ تنشی نداشتیم زیرا هدف و آرمان یکی بود.
حجت‌الاسلام شکری در خصوص برنامه‌های ماه مبارک رمضان در نیروی انتظامی گیلان گفت: ازآنجایی‌که کارکنانمان باید ارزش‌های الهی را پیاده بکنند و هر مصلحی خودش اول باید صالح باشد و صالح بودن لازمش مؤمن بودن است و داشتن ارزش‌های الهی است، غرق شدن یا به عبارتی پاک شدن در ارزش‌های الهی و قرآنی است.
وی بابیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصت خوبی است که ما بیشتر کارکنانمان را در فضای قرآنی قرار دهیم تصریح کرد: تلاوت قرآن به مدت نیم ساعت قبل از شروع کار اداری،، بیان تفسیر موضوعی قرآن، کلاس‌های احکام برای سربازان، حضور فرماندهان و روسای عقیدتی سیاسی در پاسگاه ها و کلانتری‌ها جهت حضور در نماز جماعت و افطاری و طرح موضوعات دینی در بین سربازان و درجه‌داران از برنامه‌های ما در ماه مبارک رمضان است.
وی بابیان اینکه بیش از ۷۰۰ نفر از کارکنان نیروی انتظامی از حافظان قران از یک جز تا سی جز داریم گفت: ما حتی حافظان کلام القصار نهج‌البلاغه داریم به‌طوری‌که در سال گذشته در جشنواره نهج‌البلاغه ۶۸۰۰ نفر از کارکنان ما در جشنواره نهج‌البلاغه شرکت کردند.
حجت‌الاسلام شکری تأکید کرد: هدف این است که محیط کارمان و در محیط زندگی‌مان جوّ قرآنی و جوّ معنوی حاکم شود، و می‌خواهیم آوای قرآن در محیط کارمان بپیچد که در تطهیر محیط وزندگی ما خیلی تأثیر دارد.
مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان گیلان عدم شناخت مردم از نهادهایی که برای مردم هم تأسیس‌شده و آن‌ها را نمی‌شناسند یکی از مشکلات ذکر کرد که از آن جمله سازمان حفاظت اطلاعات و سازمان عقیدتی سیاسی نیروی‌های انتظامی است.
وی بابیان اینکه اگر کارکنان ازنظر امنیتی مشکلی داشته باشند مردم باید به حفاظت اطلاعات مراجعه کنند یا به آن‌ها زنگ بزنند ادامه داد: در این راستا سازمان عقیدتی سیاسی هم برای نظارت در حوزه اخلاقی و دینی کارکنان تأسیس‌شده است.
حجت‌الاسلام شکری با تصریح این نکته که وظیفه کارکنان و همکاران نیروی انتظامی خدمت به مردم است و ما نوکر مردم هستیم تأکید کرد: مردم حق‌دارند خادم خودشان را خوب نظارت کنند و اگر در نظارت عیبی هم باشد باید این عیب برطرف شود.
وی خاطرنشان کرد: این دو نهاد در کنار بازرسی که تحت امر فرماندهی است این دو سازمان مستقل‌اند، تشکیلات عظیمی است آماده‌ی دریافت شکایات و انتقادات مردم هستند و اگر هم از عملکرد نیروی انتظامی راضی بودند و از کسی تشکر و قدردانی بکنند ما در خدمتشان هستیم،

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است