شنبه, ۵ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۱:۲۷
آخرین اخبار
25 تیر 1395 ، ساعت 11:31 1,822 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18135
فرمانده سپاه پاسداران واحد آستانه‌اشرفیه:

برنامه‌های متنوع فرهنگی در طرح‌های سالم‌سازی سواحل بندر کیاشهر اجرا می‌شود.

به گزار ش جلال شرق ، فرمانده سپاه پاسداران واحد آستانه‌اشرفیه صبح امروز به هنگام بازدید از سواحل بندر کیاشهر و طرح سالم‌سازی دریا گفت: سپاه پاسداران آستانه‌اشرفیه برنامه‌های فرهنگی متنوعی را در طرح‌های سالم‌سازی سواحل این شهرستان اجرا می‌کند.

سرهنگ پاسدار حسن فیضیان در گفتگو با جلال شرق گفت: هر ساله در بحث فضاسازی فرهنگی طرح‌های سالم‌سازی دریا سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه برنامه‌های متنوع فرهنگی پیش‌بینی کرده است که قالب برنامه‌هایش در ساحل و تفرجگاه‌ها، برگزاری جُنگ های شادی، محفل انس با قرآن و برگزاری نمایشگاه‌ها و غرفه‌های متعددی صنایع‌دستی و بحث‌های گردشگری را در این طرح پیش‌بینی کرده است.

وی افزود: با برگزاری مسابقات فرهنگی، اجرای سرودها در قالب برنامه‌های جُنگ شادی‌آفرین، فضای تفریحی سالمی را برای مسافرانی که حضور پیدا می‌کنند فراهم و در این زمینه‌ها برنامه‌ریزی کردیم تا گردشگران و مسافران بتوانند از یک برنامه‌ی اثرگذار در موضوعات مختلف و ساماندهی شده با مفاهیم ارزشی بهره ببرند.

فرمانده سپاه پاسداران واحد آستانه‌اشرفیه ادامه داد: امسال ۳ طرح سالم‌سازی دریا را در سواحل شهرستان آستانه‌اشرفیه بر عهده گرفتیم و علاوه بر آن‌یک طرح مشترک با شهرداری کیاشهر در پل چوبی برنامه‌ریزی‌شده و در تفرجگاه پارک ساحلی آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر نیز برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی‌شده است که انشا الله بتوانیم برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.

فیضان در خصوص برنامه‌های تابستانی بسیج سازندگی این شهرستان گفت: در قالب بسیج سازندگی برنامه‌های متعددی را هر ساله پیش‌بینی می‌کنیم و اجرایی می‌کنیم، بحث اردوهای هجرت، بحث محرومیت‌زدایی، بحث اقتصاد مقاومتی در قالب برنامه‌هایی که دنبال خواهد شد.

وی بابیان اینکه امسال یک برنامه‌ی شاخصی در بحث محرومیت‌زدایی که در سراسر استان هم قرار است دنبال و پیاده شود ساخت مسکن محرومین است اظهار کرد: در سطح شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در فاز اول تعداد ۵۰ واحد مسکن محرومین را با همکاری کمیته امداد پیش‌بینی‌شده است.

فرمانده سپاه پاسداران واحد آستانه‌اشرفیه یادآور شد: در حال حاضر با توجه به شرایطی که وجود دارد باید پروانه‌های ساخت مسکن محرومین آماده بشود و هم‌اکنون ۱۳ واحد را در دست اجراداریم که به‌زودی این به بهره‌برداری خواهد رسید.

و ی با تصریح این مطلب که همه‌چیز برای اجرای این طرح معلوم شده و مشخص‌شده است اضافه کرد: کمیته امداد بر اساس آن قالبی که دارد پروانه‌ی ساختش را آماده کرده و دوستان ما دارند کار اجرایی ساخت مسکن محرومین را اجرا و در قالب جاهایی هم که پیش‌بینی‌شده تقریبا رشد بسیار خوبی را داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: ما انشا الله به‌زودی سعی خواهیم کرد که چند باب از این واحدهای مسکونی را به‌صورت نمادین در سطح شهرستان افتتاح و قالب دیگر برنامه‌های ساخت را به‌پیش ببریم.

فیضان با اعلام آمادگی بسیج سازندگی این شهرستان در اجرای پروژه‌ها خاطرنشان کرد: ما این آمادگی راداریم که بر اساس تعهداتی که انجام دادیم، عملیات ساخت را پیش‌بینی و اجرایی‌اش بکنیم منتهی به‌شرط آن‌که قالب زیرساختش ازجمله پروانه ساخت آماده شود و کمیته‌ی امداد آن تعهدی را که باید در زیرساخت آماده بکند.

فرمانده سپاه پاسداران واحد آستانه‌اشرفیه ادامه داد: پس از تحویل زیرساخت‌های لازم، حداکثر دریک بازده ۳ ماهه می‌توانیم این واحدها را آماده بکنیم و در حال حاضر بحث‌هایی راداریم دنبال می‌کنیم و خانه‌های که شروع کردیم ا امیدوارم در همین آینده نزدیک دو یا سه از این واحدها را به بهره‌برداری برسیم.

وی در خصوص اعزام تابستانی راهیان نور گفت: به‌زودی در ۲۸ تیرماه یک کاروان از راهیان نور را اعزام خواهیم کرد که مقدمات کار فراهم‌شده است و انشا الله حدودا ۱۲۰ تا ۱۳۰ نفر برای بازدید از مناطق عملیاتی به سمت غرب کشور اعزام خواهند کرد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است