چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۰:۱۰
آخرین اخبار
16 اردیبهشت 1395 ، ساعت 18:29 2,713 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14423
فرماندار آستانه‌اشرفیه در بزرگداشت هفته معلم در بندر کیاشهر :

بزرگ معلم هستی خداوند باری‌تعالی است و بعدازآن انبیای الهی‌اند.

رئیس شورای آموزش‌وپرورش شهرستان آستانه‌اشرفیه در مراسم تجلیل از کارکنان و فرهنگیان آموزش‌وپرورش بندر کیاشهر گفت:بزرگ معلم هستی خداوند باری‌تعالی است و بعدازآن انبیای الهی می‌باشند شما فرهنگیان ادامه‌دهنده این رسالتید .
به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری بابیان این‌که باور دارم با نگاه ویژه و تخصصی و باهمت والای مسئولین باید در جهت مشکلات فرهنگیان قدم‌های اساسی برداشت اظهار کرد : پاسداشت از معلم در سالروز شهادت علامه مطهری درواقع پاسداشت از مقام عالمان و فرهیختگان جامعه است که در جهت آگاهی و اعتلای فرهنگ جامعه گام برمی‌دارند.
وی تصریح کرد : جامعه فرهنگیان ، یک جامعه فرهیخته است و پایه‌گذار فرهنگ و نشر دهنده علم برای آگاهی و زدودن جهل از جامعه است و همراهی این قشر فرهیخته می‌تواند رمز موفقیت هر دولت باشد.
فرماندار آستانه‌اشرفیه به نقش معلم در شکل‌گیری نسل‌های آینده جامعه خاطرنشان کرد : اثر معلم بر اندیشه و تفکر نسل جوان آن‌قدر بالاست که خروجی آن می‌تواند منجر به داعش و داعشیان شود و اگر این تفکر در جهت درست هدایت شود پروفسور سمیعی‌ها ، حسابی‌ها و… تحویل جامعه و بشریت خواهد داد.
حیدری ایفای نقش معلمان را در فرهیختگی جامعه تأثیرگذار دانست و از آنان خواست برای رسیدن به جایگاه علمی ایران در جهان امروز با همه سختی‌هایی که در مسیر راه آنان قرار دارد تلاش مضاعف نمایند.

در ادامه نماینده مردم آستانه اشرفیه با بیان اینکه همه ما دست پرورده معلمان هستیم گفت:وظیفه حاکمیت است که درباره رفاه ، امنیت و آسایش قشر فرهنگی غافل نباشد.

IMG_6624

محمد حسین قربانی با بیان اینکه این افتخار نظام است که به دلیل ارج گذاشتن به مقام معلم یک هفته را به آن تخصیص دهد اظهار کرد : مناسبت هفته معلم با سالروز شهادت مطهری دارای یک پیام  ممتاز است و آن جایگاه علم در جامعه است.

سخنگوی گروه بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد  :باید باور کنیم که معلمان نقش آفرین  اولین جامعه هستند و این نگاه و تفکر باید در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به دوسند بزرگ نظام جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد : سند اول تحول بنیادین آموزش و پرورش است که به تایید رهبری هم رسیده است و انتظار نخبگان و فرهنگیان اجرای کامل آن است که بسیاری از چشم انداز این سند مغفول مانده و منزلت و جایگاه بازنشستگان فرهنگی هم مورد توجه قرار نگرفته است.

قربانی دومین سند افتخار نظام را تحول سلامت عنوان کرد که در دولت یازدهم تلا ش های مضاعفی برای اجرایی شدن با همکاری مجلس انجام می گیرد و آن کاهش هزینه های درمان مردم است که به ۵درصد رسیده است .
لازم به یاد آوری است به گفته ناصر رحیمی نژاد رئیس آموزش و پرورش بندر کیاشهر در این مراسم از ۷۳ نفر از فرهنگیان این بخش که ۲۳ نفر بازنشسته بودند با اهدای لوح و هدایای نقدی تقدیر به عمل آمد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است