پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۳۵
آخرین اخبار
17 تیر 1395 ، ساعت 10:29 1,896 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17601

به بهانه « کوچه گردان های عاشق »

کمیل پرناک :

سرویس یادداشت جلال شرق ، سخنرانی  ولی امر مسلمین حضرت آیت ا… خامنه ای به مناسبت عید سعید فطر حاوی نکات و رهنمودهای زیادی در ابعاد مختلف سیاسی فرهنگی و اجتماعی بود که قطعا باید سرلوحه زندگی همه ما چه مسئولین و چه مردم باشد.
اما وقتی دیده می شود حضرت آقا از بعضی از کارها به نیکی یاد می کند هر جوان ایرانی که خود را پیرو ولایت می داند اولین چیزی که به ذهنش خطور می کند این است که کاش ما هم در آن کار سهیم بودیم ولی امروز وقتی ایشان اقدام به تقبیح افطاری های تشریفاتی و تشویق به افطاری های ساده می نماید و ابراز می کنند که بعضی در گوشه هایی از ایران اسلامی اسم خود را کوچه گردان عاشق گذاشته و افطاری بین مردم و نیازمندان توزیع میکنند و از این کار بعنوان کار بزرگ نام می برند قطعا ارزش و بزرگی این کار معلوم می شود.

جمعیت هلال احمر آستانه اشرفیه نیز به خود می بالد که امسال هم سو با نظرات رهبری در ۲۸ مین روز از ماه مبارک رمضان علاوه بر پذیرایی افطاری ساده از تعدادی از مردم ۲۶۸ بسته افطاری نیز توسط کوچه گردان های عاشق یعنی امدادگران جوان جمعیت بین نیازمندان توزیع کرده و تازه در اقدامی جالب تر این بسته ها را با نام یک شهید مزین نموده و خود فقط نقش واسطه را بین شهید و نیازمند ایفا نمودند.
هزار ماشاءالله به جوانان امدادگران ، نجاتگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر که سختی کار در پایگاه ها و سطح شعب نیز برایشان مانع انجام چنین حرکات ابتکاری و فرهنگی نمی شود و کماکان خدمت به مردم در قالب طرح های مختلف همچون همای رحمت ، فرشتگان رحمت و … در صدر فعالیت های آنان است
هزار ماشاءالله و درود بر تو ای جوان هلال احمری

شایان ذکر است جمعیت هلال احمر آستانه اشرفیه به همت داوطلبان خود ۱۶۰ بسته غذایی کامل را نیز ویژه نیازمندان در ماه مبارک تهیه و بین خانواده های نیازمندتوزیع نموده است

در انتها عین بخشی از سخنان رهبری در این باره را ملاحظه می فرمایید:

*امسال ماه رمضان در سراسر کشور نمایشگاه برزگی بود از نشانه‌های معنویت گرایی مردم.

*افطاری‌های مردمی پدیده دیگری بود که امسال رایج شد و از سال‌های گذشته بود و امسال بیشتر از سال‌های دیگر. این در مقابل آن افطاری‌دادن‌های مسرفانه است که افطاری‌های پرخرج آن‌هم نه به افراد مستحق افطار، گاهی از سوی برخی از دستگاه‌های مسئول نظام داده می‌شود که هیچ وجهی ندارد. عده‌ای راه افتاده بودند اسم خود را گذاشته بودند کوچه‌گردان‌های عاشق افطاری در خانه مردم می‌بردند. این ها کارهای بسیار بزرگی است. علاوه بر این‌ها جلسات دعا، جلسات مناجات شب‌ها تا سحرها در مساجد و حسینیه‌ها در مجامع مختلف به ویژه در شب‌های احیا مردم جمع‌می‌شدند این دل‌ها را به خدا متوجه می‌کردند که وسیله جلب رحمت الهی است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است