چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۳۸
آخرین اخبار
2 بهمن 1394 ، ساعت 14:55 2,472 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9319
حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه :

تائیدها و عدم تائید باید به نحوی اجرا شود که موجب عزت اسلام و نظام باشد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه نماز جمعه این هفته گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک نظام مردم‌سالاری دینی، یک الگوی بدیعی را به جهان عرضه کرده است وتائیدها و عدم تائید باید به نحوی اجرا شود که موجب عزت اسلام و نظام باشد.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی با اشاره آغاز اجرای برجام و اقدامات خصمانه کنگره امریکا در طی این دوران اظهار کرد: اگرچه این توافق فقط با امریکا نبود ولی چون دولت امریکا از قدرت و نفوذ بیشتری برخوردار است هم در توافق و هم در نقض آن، رفتار آمریکایی‌ها تعیین‌کننده است و رهبر انقلاب به خدعه و نقض عهد امریکا به مسئولین نظام هشدار داده‌اند.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: چنانکه امریکا از تعهدات خود تخطی کند، جمهوری اسلامی ایران مقابله‌به‌مثل خواهد کرد.
وی به مسئله انتخاب و تائید و رد صلاحیت افراد اشاره کرد و افزود: اگرچه صلاحیت افراد هنوز به پایان نرسیده است ولی افکار عمومی جامعه به نحوی درگیر این مسئله است و بخشی از داوطلبان که از سوی نظارت تائید یا احراز نشدند، دغدغه‌ای در بین طرفداران آن‌ها و خود آن‌ها شده است.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه همه‌کسانی که در این قضایا نقش دارند، دغدغه ارزش‌ها و مصالح ملی رادارند تأکید کرد: بهر حال میان حفظ نظام بر پایه ارزش‌های و احکام اسلامی و رعایت حقوق ملت باید تعادلی به وجود بیاید.
خطیب نماز جمعه به تحلیل نظرات گروه‌های جامعه پرداخت و ادامه داد: تائیدها و عدم تائید باید به نحوی اجرا شود که موجب عزت اسلام و نظام باشد و خدای‌ناکرده طوری نشود که نظام را تهدید، یا در میان سایر کشورها متهم به بعضی از مسائل شویم.
وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران برپا شد تا ارزش‌ها و احکام بر اساس روش دموکراسی پیاده کند و برای ما هم نظام و هم جمهوری اسلامی مهم است و نباید هیچ‌کدام فدای دیگری شود.
حجت‌الاسلام ساجدی بابیان اینکه باید از افراط‌وتفریط پرهیز شود گفت: متأسفانه وقتی دولت‌ها تغییر می‌کنند در بعضی از هیئت اجرایی دولت‌ها یا صلاحیت حداکثری را تائید نمی‌کنند و یا نوعی وادادگی ایجاد می‌شود و حداکثری تائید می‌کنند.
وی با بین این نکته که را بر باد بدهیم وقتی عدم التزام به اسلام برای کسی مطرح می‌شود ممکن است با تسامح همه حیثیت آن فرد را بر باد بدهیم و این مسئله در شهرهای کوچک بسیار مهم است.
ساجدی تصریح کرد: آن‌هایی که معتقد به‌نظام نیستند، شایسته انتخاب شدن را نیز ندارند ولی باید بعضی از سیاست‌ها را تعدیل کرد تا ما بتوانیم آسیب‌های ناشی از کاهش مشارکت مردم را به حداقل برسانیم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه یادآور شد: باید با مدارا و انصاف برخورد کرد و خود را به‌جای آن فرد عدم احراز یا عدم صلاحیت بگذاریم و ببینیم می‌توانیم تحمل‌کنیم.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه ما به دنبال این نیستیم که چه کسی رأی می‌آورد بلکه دو معیار رهبری که حضور حداکثری و انتخاب درست برای ما مهم است افزود: با در نظر گرفتن توصیه‌های رهبری می‌توانیم جلوی بعضی از آسیب‌ها را بگیریم و یکی از این آسیب‌ها خریدوفروش رأی است که زشت‌ترین نوع آن هست.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه به تحلیل سالروز حماسه مردم آمل در دفاع از نظام جمهوری اسلامی با گروه‌های معاند نظام پرداخت و با توجه به درگیری‌های اوایل انقلاب در خوزستان، کردستان، گنبد و انزلی گیلان گفت: حضور گسترده مردم در دفاع از انقلاب و سرکوب معاندان، باعث شد که دشمنان انقلاب نتوانند به اهداف شوم خود دست یابند به‌طوری‌که شهر آمل به شهر هزار سنگر معرف شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است