یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۴۳
آخرین اخبار
27 مهر 1398 ، ساعت 16:44 988 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55462

توزیع بیش از ۱۵ هزار پرس غذا به زائران اربعین حسینی آستانه اشرفیه

در نهمین سال برپائی اربعین حسینی  آستانه اشرفیه بیش از ۱۵ هزار پرس نهار و صبحانه از سوی هیئت های مذهبی و موکب های مستقر در مسیر کاروان های پیاده روی بین عزاداران توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، یکی از زیباترین سنت‌های که این چندساله با اربعین حسینی  شهرستان آستانه‌اشرفیه  آغاز شده است پیاده‌روی مردم ولایتمدار دهستان های چهارده و کیسم است که با شعار «قطره‌قطره تا دریا» و لبیک یا حسین، به یاد پیاده‌روی اربعین، مسیر ۱۵ کیلومتری را از شیر کوه چهارده با پای پیاده طی و خود را به صحن مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف می رسانند تادر این تجمع عظیم شرکت کنند.

هم چنین کاروان پیاده دهستان دهشال  ، و کاروان های پیاده از لنگرود ، آهندان لاهیجان و دیگر روستاهای شهر استانه و شهرهای هم جوار  به صورت خود جوش با پای پیاده خود را به اجتماع عظیم کاروان حسینی آستانه اشرفیه می رسانند .

گفتنی است در طول مسیر پیاده‌روی کاروان های پیاده  ایستگاه‌های صلواتی  از سوی مردم برپا شده بو با پخش خرما، چای و شربت  و کیک ازمهمان عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین در طول مسیر پذیرائی می کنند که هرساله برتعداد این مواکب و کاروان های پیاده افزوده می شود.

هم چنین هیئت های خیام حسینی ، پرچمداران امام حسین (ع) ، آستان مقدس حرم مطهر با همکاری هیئت آل محمد ، در صبح و ظهر اربعین به ببیش از ۱۰هزار نفر از زائران و عزاداران اربعین حسینی  صبحانه و نهار در حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف  پذیرائی کرده اند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است