یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۲:۰۹
آخرین اخبار
6 آبان 1398 ، ساعت 12:42 774 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55645

ثبت چهار وقف جدید به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در آستانه‌اشرفیه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستانه‌اشرفیه اعلام کرد : طی سالجاری  چهار وقف جدید به ارزش اقتصادی ۲۰ میلیارد ریال در این شهرستان به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، حجت الاسلام حسین یوسف زاده در گفتگو با رسانه های شهرستان با بیان این خبر افزود: این وقف های جدید شامل دو هزار مترمربع زمین کشاورزی و سه منزل مسکونی به مساحت های  ۳۱۷ ، ۵۰۰ و ۸۰ مترمربع است که توسط واقفان و خیرین این منطقه وقف شده است.

وی عمل به نیات واقفین را از اهداف اداره اوقاف و امور خیریه دانست و اظهارکرد: تامین هزینه برگزاری مراسم سیدالشهداء (ع) ، ترویج علوم اسلامی حوزه علمیه ، برگزاری آیین های مذهبی، کمک به بیماران ، کمک به دانش آموزان بی بضاعت ،  کمک به نیازمندان ، توسعه مساجد و بقاع متبرکه از جمله نیات واقفان این شهرستان است.

به گفته یوسف زاده تاکنون ۳۳۲ موقوفه و یک هزار و ۲۵۵ مورد رقبه در این شهرستان به ثبت رسیده است و  از دهه وقف سال گذشته تا دهه وقف امسال و با هدف عمل به نیات واقفین  یک میلیارد و ۳۶۵ میلیون ریال از محل درآمد موقوفات این شهرستان هزینه شده است.

وی ادامه داد: طی یکسال گذشته نیز ۱۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل درآمدهای بقاع متبرکه در زمینه های عمرانی ، فرهنگی و مدیریتی این اماکن مذهبی هزینه شده است.

 

کانال تلگرام جلال شرق