دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۳۹
آخرین اخبار
24 اردیبهشت 1395 ، ساعت 12:11 2,161 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14805
دکتر قربانی دبیر بزرگترین مجمع فراکسیون هلال احمرمجلس شورای اسلامی :

جایگاه شورای عالی جمعیت هلال احمر ، بسیار مهم و تاثیر گذار است.

به گزارش جلال شرق ، نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در حاشیه برگزاری شورای اجرایی چهارمین دوره انتخابات مجمع جمعیت هلال احمر گفت : جایگاه شورای عالی جمعیت هلال احمر ، بسیار مهم و تاثیر گذار است.
دکتر محمد حسین قربانی در گفتگو اختصاصی با خبرنگار جلال شرق با بیان اینکه جایگاه هلال احمر به جهت یک تشیلات عمومی غیر دولتی که امروز در کشور ما دارای جایگاه بسیار خوبی است اظهار کرد : با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر جزء تشکل مردم نهاد و غیر دولتی و غیر سیاسی است و زیر نظر سازمان ملل و دیگرسازمانهای بین المللی فعالیت می کند در دنیا شناخته شده است .
دبیر مجمع فراکسیون هلال احمرمجلس شورای اسلامی افزود : ما امروز شاهد چهارمین دوره مجمع جمعیت هلال احمر هستیم با انتخاب شورای اجرایی شهرستانها که به تبع آن شورای عالی هلال احمرکشور انتخاب می شوند که۱۴ نفر عضو آن هستند و ۷نفر از اعضای این شورای عالی توسط داوطبین هلال احمر انتخاب می شوند که می توانند اثر گذار باشند..
۴ نفر توسط رئیس جمهور و هم چنین دبیر کل و نماینده ولی فقیه عضو شورای عالی جمعیت هلال احمرهستند که این انتخابات دارای ویژگی ها و اثر گذاری هایی است
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به اهمیت جایگاه شورای عالی جمعیت هلال احمر اشاره کرد و یاد آور شد : تدوین سیاست های کلان جمعیت هلال احمر ؛تنظیم برنامه و بودجه هلال احمر ، تدوین راه کارهای لازم جهت اجرا مصوبه مجمع عمومی ، تدوین آیین نامه سازمان جمعیت هلال احمر ، معرفی دو نفر به رئیس جمهور جهت انتخاب یکی از دونفر به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر از ویژگی های شورای عالی جمعیت هلال احمر است که می توان به آن اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه ۴نفر از منتخبین رئیس جمهور عضو شورای عالی هستند گفت: بررسی و تصویب پیشنهاد رئیس جمهور به عنوان رئیس جمعیت هم باید شورای عالی مصوب کند و این مسئله نقش انتخابات شورای اجرایی شهرستان ها را نشان می دهد.
قربانی ادامه داد: تا به امروز دوستان بسیاری زیادی در کشور عضو شورای عالی بودند و معمولا از ۷ نفر بین ۳ تا ۵ نفر از نمایندگان اثر گذار مجلس عضو هستند .
وی با بیان اینکه ما خوشحال هستیم که چهارمین دوره انتخابات شورای اجرایی هلال احمر را برگزار می کنیم در باره اقدامات اجرا شده برای جمعیت هلال احمر استان به عنوان دبیر کمیسیون جمهیت هلال احمر مجلس اظهار کرد : در طی یک و دو سال گذشته مجلس توجه ویژه و خاصی ه در بودجه ۹۴ و ۹۵ که بنده عضو کمیسیون تلفیق بودیم نسبت به هلال احمر د اشت.
وی با تصریح این نکته که شورای اسلامی دارای بزرگترین فراکسیونی است که دارای ۱۴۰ عضو است و بسیار اثر گذار درطرح ها و لوایحی است که مربوط به جمعیت هلال احمر از لحاظ حمایت ها و قانونگذاری است و این جانب به عنوان دبیر این فراکسیون انجام وظیفه می کردم .
و ی با اشاره به اینکه امروز براساس وظیفه ذاتی و برای اینکه بتوانیم تاثیر گذار باشیم نامزد این دوره شدیم خاطر نشان کرد : اگر این بار مسئولیت بر دوش من بماند انشالله بعد از استان در کشور حداقل مابتوانیم یک نماینده در شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور داشته باشیم .
وی یاد آور شد : ما یک ظرفیتی در مجلس داریم و به عنوان سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان که جمعیت هلال احمر ازنهادهای زیر مجموعه های آن است وما در زمینه اساس نامه جمعیت هلال احمر در سال ۹۴ که تصویب شد بعضی از دوستان آمده بودند که اختیارات شورای عالی را محدود بکنند این طرح چون مربوط به کمیسیون بهداشت بود باشهامت دفاع کردیم و اثر گذار هم شد .
درخواست خرید یک دستگاه هلی کوپتر برای هلال احمر برای آمبولانس جاده ای از مواردی بود که عضو کمیسیون تلفیق مجلس به آن اشاره کرد و گفت: اعتباراتی در سال ۹۵ برای خید یک فروند هلی کوپتر امداد جاده ای مشخص شده است که انشاالله خریداری می شود.
قربانی تصریح کرد : با توجه به زیر ساخت های و اردوگاه های که در گیلان داریم ، فضای زیرساختی که برای آموزش در این استان داریم می توانیم بهتر از این اثر گذار باشیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در خصوص حوزه آموزش هلال احمر گفت: یکی از شعارهای حوزه عملکرد جمعیت هلال احمر آن است که برای «هرخانواده ایرانی یک امدادگر هلال احمر» این مستلزم ارتباط دو طرفه است هم باید اطلاع رسانی و هم آموزش دهیم بهر حال این یک آموز ش انفرادی است و برای هر شخص می تواند مفید باشد.
وی در پایان افزود : بهر حال ما ظرفیت خوبی برای آموزش به وجود آوردیم و گیلان هم بسیار خوب عمل کرد و شهرستان آستانه اشرفیه دارای مربیان بسیار توانمند و ملی دارد که تاکنون در شهرستان و استان و کشور مفید بودندو حساس کردن برای مردم و اینکه مردم نیازمند این آموزش ها هستند حتی در زندگی شخصی از الزامات هلال احمر است که باید این
زمینه بیشتر کار کنیم .
.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است