دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۲۹
آخرین اخبار
11 اردیبهشت 1395 ، ساعت 18:19 2,221 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14022

حدود ۶ میلیون نفر در دور دوم انتخابات رای دادند مجلس دهم ترکیب ۲۸۹ نفره خود را شناخت

ستاد انتخابات کشور نتایج مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۵ حوزه انتخابیه ( ۲۱ استان ) را برای ۶۸ کرسی باقیمانده مجلس اعلام کرد.

به گزارش جلال شرق ،در مرحله دوم انتخابات که در ۵۵ حوزه انتخابیه ( ۲۱ استان ) برگزار شد حدود ۶ میلیون نفر رأی دادند.

ستاد انتخابات کشور هفته پیش تعداد کل واجدان شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات مجلس دهم را در ۵۵ حوزه انتخابیه ۱۷ میلیون نفر اعلام کرد.
۸ خردادماه؛ آغاز به‌کار مجلس دهم است.
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۲۱ ستاد انتخابات کشور منصور مرادی با کسب ۲۸ هزار و ۱۳۸ رای از مجموع ۵۱ هزار و ۴۵ رای صحیح ماخوذه از حوزه مریوان و سرو آباد به مجلس راه یافت.
نتایج انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه های سنقر، پارس آباد و بیله سوار و بروجن اعلام شد. بر اساس اطلاعیه شماره ۱۲۲ ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه سنقر سیدجواد حسینی‌کیا با کسب ۱۴ هزار و ۷۸۵ رای از مجموع ۲۷ هزار ۴۹۱ رای و در حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار شکور پورحسین شقلان با ۵۲ هزار و ۷۳۱ رای از مجموع ۱۰۱ هزار و ۳۰۶ رای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافتند.
همچنین در حوزه انتخابیه بروجن خدیجه ربیعی فرادمبه با کسب ۲۲ هزار و ۲۷۵ رای از مجموع ۴۱ هزار و ۲۵۳ رای به مجلس راه یافت.
منتخبان حوزه های انتخابیه دهلران، ‌ملایر، شهرضا،‌ مسجد سلیمان، آبادان و سلماس برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد.
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۲۳ ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه دهلران، دره شهر ، آبدانان و بدره شادمهر کاظم‌زاده با کسب ۵۱ هزار و ۶۰۴ رای از مجموع ۸۹ هزار و ۷۴۲ رای و در حوزه انتخابیه ملایر،  احمد آزادی خواه با کسب ۳۴ هزار و ۳۱۳ رای از مجموع ۶۷ هزار ۸۶۷ رای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافتند.
در حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان سمیه محمودی با ۲۸ هزار و  ۹۰۵ رای از مجموع ۵۰ هزار و ۴۹۳ رای و در حوزه انتخابیه مسجد سلیمان،‌لالی، هفت گل و اندیکا علی‌عسگر ظاهری عبده وند با ۴۵ هزار و ۵۲۲ رای از مجموع ۸۲ هزار و ۱۹۳ رای حائز اکثریت نسبی آرا شدند.
همچنین در حوزه انتخابیه آبادان غلامرضا شرفی با کسب ۲۱ هزار و ۱۰۰ رای از مجموع ۴۰ هزار و ۷۲۶ رای و در حوزه انتخابیه سلماس، شهروز برزگر کلشانی با ۳۹ هزار و ۸۰۹ رای از مجموع ۷۱ هزار و ۸۷۴ رای صحیح ماخوذه به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.
منتخبان مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه دماوند ، مرند،‌ مهریز، شازند، ایلام و کرمانشاه مشخص شد.
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۲۴ ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه ، قاسم میرزایی‌نیکو با ۲۰ هزار و ۶۵۹ رای از مجموع ۳۶ هزار و ۵۲۷ رای و در حوزه انتخابیه مرند و جلفا محمد حسن نژاد با ۶۰ هزار و ۵۵ رای از مجموع ۱۱۹ هزار و ۴۲۰ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.
در حوزه انتخابیه مهریز ، بافق، ابرکوه ،‌خاتم و بهاباد محمدرضا صباقیان بافقی با ۴۲ هزار و ۱۵۹ رای از مجموع ۷۳ هزار و ۲۲۳ رای و در حوزه انتخابیه شازند علی ابراهیمی با ۲۳ هزار و ۵۳۶ رای از مجموع ۴۳ هزار و ۸۸۵ رای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافتند.
همچنین در حوزه انتخابیه ایلام ، ایوان ، چرداول ، مهران، ملک شاهی و سیروان جلال میرزایی با ۶۲ هزار و ۲۳۱ رای و سلام امینی با ۶۱ هزار و ۳۳۸ رای از مجموع ۱۶۵ هزار و ۲۸۹ رای موفق به کسب اکثریت نسبی آراء شدند.
درحوزه انتخابیه کرمانشاه نیز احمد صفری با ۷۴ هزار و ۳۰۴ رای از مجموع ۱۲۴ هزار و ۸۵۸ رای به مجلس راه یافت.
اسامی منتخبان مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه رباط کریم، قائم شهر ،‌ بهبهان،‌ بندر ماه شهر  و شبستر مشخص شد.
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۲۵ ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان حسن نوروزی با ۵۴ هزار ۵۲۱ رای از مجموع ۸۹ هزار و ۸۶۹ رای  و در حوزه انتخابیه قائم شهر، سواد کوه، جویبار ،‌سیمرغ و سواد کوه شمالی سیدعلی ادیانی با ۵۱ هزار و ۲۲ رای از مجموع ۱۰۰ هزار و ۱۲۰ رای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافتند.
درحوزه انتخابیه بهبهان ،آقاجاری حبیب الله کشت زر با ۴۴ هزار و ۳۹۳ رای از مجموع ۸۲ هزار و ۹۶۶ رای و در حوزه انتخابیه بندر ماه شهر ، ‌امیدیه ، هندیجان و بخش جولکی علی گلمرادی با ۶۰ هزار و ۱۳۳ رای از مجموع ۱۰۴ هزار و ۹۵۰ رای به مجلس راه یافتند.
همچنین در حوزه انتخابیه شبستر معصومه آقاپور علیشاهی با کسب ۲۴ هزار و ۹۵۲ رای از مجموع ۳۹ هزار و ۷۵۴ رای صحیح ماخوذه منتخب مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۲۶ نتایج تعدادی از حوزه های انتخابیه مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.
درحوزه انتخابیه شهریار و قدس و ملارد محمد محمودی شاه نشین با کسب ۸۱۸۲۶ رأی از مجموع ۱۳۳۸۷۱ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت .
درحوزه انتخابیه بندر لنگه و بستک و پارسیان خالد زمزم نژاد با کسب ۶۰۷۵۹ رأی از مجموع ۹۹۵۳۶ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت .
درحوزه انتخابیه رزن حسن لطفی با کسب ۲۵۳۲۴ رأی از مجموع ۴۸۴۶۲ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت .
درحوزه انتخابیه ابهر و خرمدره و سلطانیه محمد عزیزی با کسب ۳۷۶۹۳ رأی از مجموع ۷۳۰۰۲ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت .
درحوزه انتخابیه رودبار منوچهر جمالی سوسفی با کسب ۲۸۳۷۰ رأی از مجموع ۴۹۶۷۶ آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت .
منتخبان مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه درود ،زنجان ،مراغه ،سنندج و کردکوی مشخص شدند .
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۲۷ ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه درود و ازنا مجید کیان پور با ۴۵ هزار و ۵۵۵ رای ازمجموع ۸۹هزار و ۲۴۴ رای درحوزه انتخابیه زنجان و طارم علی وقف چی با ۶۰ هزار و ۸۱۴ رای فریدون احمدی با ۴۴ هزار و ۳۰۳ رای از ۱۱۵ هزارو ۵۷۴رای در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر محمدعلی حسین زاده با ۵۰ هزار و ۹۸۰رای از ۹۰ هزار و ۵۴۸رای به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.
همچنین در حوزه انتخابیه سنندج ، دیوان دره و کامیاران سید احسن علوی با ۴۳ هزار و ۴۹۹ رای از مجموع۷۹ هزار ۸۷۲ رای و درحوزه انتخابیه کردکوی ، ترکمن وبندر گز و گمیشان رامین نور قلی پور با ۶۹ هزار و ۴۸۰ رای از مجموع ۱۰۴ هزار و ۴۵۹ رای به مجلس راه یافتند.
طبق اطلاعیه شماره ۱۲۸ ستاد انتخابات کشور، در حوزه انتخابیه سراب یوسف داودی با کسب ۳۱۱۵۸ رأی از مجموع ۵۴۰۵۶ آرای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.
درحوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین محمد فیض زنگیر با کسب ۷۶۱۴۵ رأی از مجموع ۱۳۶۸۱۰ آرای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.
در حوزه انتخابیه ایذه و با غملک هدایت الله خادمی با کسب ۷۲۷۳۸ رأی از مجموع ۱۳۱۴۱۹ آرای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.
در حوزه انتخابیه اهر و هریس بیت الله عبداللهی با کسب ۳۲۵۸۵ رأی از مجموع ۶۳۵۹۵ آرای صحیح ماخوذه مجلس راه یافت.
در حوزه انتخابیه  ساوه و زرندیه محمدرضا منصوری باکسب ۳۶۲۶۴ رأی از مجموع ۶۸۲۲۶  آرای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.
درحوزه انتخابیه مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش شهرام کوسه غراوی باکسب ۷۴۳۲۹ رأی از مجموع ۱۴۲۳۲۶ آرای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.
بنابر اطلاعیه ۱۲۹ ستاد انتخابات کشور، در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب سید مهدی مقدسی با کسب ۸۸۰۹۴ رای از مجموع ۱۴۰۶۰۲ آرای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.
درحوزه انتخابیه خدابنده احمد بیگدلی با کسب ۳۹۰۸۱ رای از مجموع ۷۳۳۷۱ آرای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.
طبق اطلاعیه شماره ۱۳۰ ستاد انتخابات کشور، در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره، محمد بیرانوندی با کسب ۷۸۰۰۵ رأی و محمدرضا ملکشاهی راد با کسب ۶۳۷۱۰ رأی از مجموع ۱۷۷۱۹۵ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافتند.
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۳۱ ستاد انتخابات کشور، در حوزه انتخابیه نی‌ریز و استهبان، اصغر مسعودی با کسب ۳۴۳۸۱ رأی از مجموع ۶۸۶۰۹ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافت.
در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و دهستان دستگرد، علی کاظمی باباحیدری با کسب ۵۱۵۸۸ رأی از مجموع ۸۰۳۶۷ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافت.
در حوزه انتخابیه ارومیه، سیدهادی بهادری با کسب ۲۲۰۱۹۷ رأی و روح‌الله حضرت پورطلائیه با کسب ۲۰۹۷۰۵ رأی از مجموع ۳۵۴۱۰۸ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافتند.
طبق اطلاعیه شماره ۱۳۲ ستاد انتخابات کشور، در حوزه انتخابیه سمیرم، اصغر سلیمی با کسب۱۶۳۵۷ رأی از مجموع ۲۸۷۳۷ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافت.
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۳۳ ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه تبریز و آذر شهر و اسکو، زهرا ساعی با کسب ۱۳۴۱۳۱ رأی و محمدحسین فرهنگی با کسب ۱۱۶۷۳۸ رأی، شهاب الدین بیمقدار با کسب ۱۱۲۳۴۵ رأی و علیرضا منادی سفیدان با کسب ۱۰۹۱۴۹ رأی از مجموع ۳۱۳۶۴۳ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافتند.
در حوزه انتخابیه تربت حیدریه و مه ولات و زاوه، سعید باستانی با کسب ۶۶۷۳۷ رأی از مجموع ۱۰۷۶۴۳ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافت.
بنا بر اطلاعیه شماره ۱۳۴ ستاد انتخابات کشور، در حوزه انتخابیه اهواز و باوی حمیدیه و کارون، جواد کاظم‌نسب با کسب ۱۲۵۱۹۸ رأی و علی ساری با کسب ۱۱۳۳۵۱ رأی و همایون یوسفی با کسب ۱۱۲۸۸۸ رأی از مجموع ۲۵۹۳۹۰ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافتند.
در حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا، نبی هزارجریبی با کسب ۷۸۰۰۱ رأی و نورمحمد تربتی‌نژاد با کسب ۷۵۳۲۳ رأی از مجموع ۱۶۸۰۵۷ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافتند.
بنا بر اعلام ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۳۵، درحوزه انتخابیه بروجرد، عباس گودرزی با کسب ۴۷۱۵۶ رأی و علاءالدین بروجردی با کسب ۴۱۳۳۰ رأی از مجموع ۱۰۳۸۲۹ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافتند.
طبق اطلاعیه شماره ۱۳۶ ستاد انتخابات کشور، در حوزه انتخابیه داراب و زرین دشت، رضا انصاری  با کسب ۶۲۲۹۱ رأی از مجموع ۱۱۶۶۲۹ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافت.
در حوزه انتخابیه بابل، حسین نیازآذری با کسب ۶۳۲۰۹ رأی ازمجموع ۱۲۳۷۵۲ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافت.
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۳۷ ستاد انتخابات کشور، در حوزه انتخابیه رشت، جبار کوچکی نژاد با کسب ۵۴۳۱۶ رأی و محمدصادق حسنی جوریابی با کسب ۵۰۴۰۶ رأی  از مجموع ۱۲۷۵۱۶ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافتند.
بنا بر اطلاعیه شماره ۱۳۸ این ستاد در حوزه انتخابیه میاندواب و شاهین دژ و تکاب آقایان همایون هاشمی با کسب ۶۱۵۵۵ رای و جهانبخش محبی نیا با کسب ۶۱۱۷۷ رای از مجموع ۱۷۶۵۵۰ آرای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافتند.
در حوزه انتخابیه شیراز نیز آقای علی اکبری با کسب ۹۸۸۲۲ رای از مجموع ۱۷۰۷۹۹ آرای صحیح ماخوذه به مجلس راه یافت.
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۳۹ ستاد انتخابات کشور، درحوزه انتخابیه ممسنی و رستم، مسعود گودرزی با کسب ۵۵۹۹۵ رأی از مجموع ۹۲۰۳۲ آراء صحیح اخذ شده به مجلس راه یافت.
این پنجاه و پنجمین و آخرین حوزه انتخابیه در مرحله دوم انتخابات مجلس بود که نتیجه آن اعلام شد.
بر اساس این گزارش، مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دهم اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۵۵ حوزه انتخابیه در ۲۱ استان کشور برای انتخاب ۶۸ نماینده برگزار شد.
مرحله اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه سال ۱۳۹۴ در سراسر کشور برگزار شد و ۲۲۱ نفر از منتخبان مردم تعیین شدند که در این مرحله مشارکت ۶۲ درصدی مردم به ثبت رسید.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است