یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۱۲
آخرین اخبار
25 دی 1394 ، ساعت 14:30 2,229 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8988

حضور پرشورمردم در انتخابات ،باعث پایداری و تقویت نظام اسلامی است.

امام جمعه آستانه اشرفیه در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به اینکه انتخابات متعلق به مردم است گفت: حضور پرشورمردم در انتخابات ،باعث پایداری و تقویت نظام اسلامی است.
به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم که از مخالفان نظام و رهبری نیز خواستار مشارکت در انتخابات شده بود ند اظهار کرد : رهبر انقلاب در سال ۹۲ چنین تعبیری را برای انتخابات ریاست جمهوری داشتند و امسال دو ماه زودتر همین مطلب را فرمودند زیرا توجه رهبر انقلاب این است که ما در یک شرایط حساس به سر می بریم و مشارکت حداکثری مردم برای نظام ما بسیار با اهمیت است.
خطیب نماز جمعه آستانه اشرفیه نقش گسترده مردم در انتخابات ۷اسفند ماه را سبب افزایش اعتبارات ملت ایران قلمداد کرد که باعث خواهد شد ابهت ملت ایران به رخ جهانیان کشیده شود .
وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در جمع مردم قم در ۱۹ دی افزود : رهبر انقلاب در این اجتماع بر دو اصل مشارکت گسترده مردم در انتخابات و درست انتخاب کردن و رای دادن به نامزدهای اصلح تاکید داشتند .
امام جمعه آستانه اشرفیه به اهمیت مجلس خبرگان در قانون اساسی اشاره کرد ودرباره تایید صلاحیت خبرگان و نقش مراجع خاطر نشان کرد : گاهی نحوه ادای بعضی از مسائل درباره تایید صلاحیت خبرگان در جامعه باعث سو ء تعبیر شده و مسایلی را در جامعه به وجود می آورد که در چنین مواقعی باید در بیان مطالب دقت کرد.
وی مراجع را از سرمایه های ملی ، مذهبی و پشتوانه نظام معرفی کرد که در مواقع حساس به کمک نظام می آیند و باعث تقویت آن می شوند و نباید بعضی از عزیزان مطلبی را که منشاء اختلاف می شود ادا کنند.
امام جمعه آستانه اشرفیه ضمن گله مندی در بخش پایین بودن  عمر مدیریتی مدیران شهرستان آستانه اشرفیه گفت: زمانی که یک مدیر در جایگاهی قرار می گیرد باید فرصت کافی به آن داد تا مسایل را شناسایی و در یک فرصت مناسب ، برنامه ریزی کرده و مدیریت کند ولی متاسفانه عمر مدیریتی مدیران ما در شهر آستانه اشرفیه پایین است و فرماندار و شهردار این شهرستان در کمتر از دو سال تغییر کردند.
حجت الاسلام ساجدی اظهار امیدواری کرد که این ضعف ها و نقیصه ها در استان برطرف گردد و با همدلی و همزبانی، مسئولین شهرستان بتوانند خدمات شایانی برای مردم شهر داشته باشند.
وی با اشاره به تغییر مدیران این شهرستان از جمله فرماندار و شهردار این شهرستان طی هفته های اخیر از تلاش های حسین اسماعیلیان و علی شفیعی تقدیر و برای رحیم حیدری به عنوان فرماندار جدید شهرستان آستانه اشرفیه و عبدالرضا سلیمانی شهردار شهر آستانه آرزوی موفقیت کرد.
امام جمعه آستانه اشرفیه با بیان اینکه گذشته از کارهای روزمره ، مردم شهر انتظار تحول شهری دارند افزود : یکی از این انتظارات طرح توسعه حرم است که با استفاده از ظرفیت بسیار بالا معنوی و مذهبی با محوریت حرم مطهر مسئولین شهر باید همت کنند و این برنامه را در اولویت مردم است به اتمام برسانند.
خطیب نماز جمعه آستانه اشرفیه در خطبه آغازین خود با اشاره به آیاتی از قرآن مجید به بحث ازدواج جوانان و شخصیت دادن به آنها از سوی والدین پرداخت و گفت: ما به جای اینکه به جوانان خود شخصیت دهیم تا در زندگی و ازدواج خود موفق عمل کنند گاهی عملکردی داریم که توهین به شخصیت آنهاست در حالی که فکر می کنیم دلسوزی می نماییم .
وی افزود : باید مسیر رشد جوانان را در نظر بگیریم و اجازه تجربه و شخصیت را با آزمون خطا و صواب به آنها بدهیم تا برای زندگی مستقل آینده خود با استقلال تصمیم بگیرند و مستقل باشند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است