چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۸:۰۷
آخرین اخبار
16 اسفند 1394 ، ساعت 15:07 2,280 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11727
محسنی‌اژه‌ای خبر داد:

حکم اعدام بابک زنجانی صادر شد/۲۰۶ پرونده تخلفات انتخاباتی/مبلغ دیه سال ۹۵ تعیین گردید

سخنگوی قوه قضاییه از صدور حکم اعدام برای سه متهم پرونده موسوم به فساد نفتی خبر داد.

به گزارش جلال شرق به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در نشست خبری افزود: حکم بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده نفتی در دادگاه بدوی صادر شده است.

وی گفت: حکم بابک زنجانی و دو متهم دیگر که در این پرونده محاکمه شده بودند در دادگاه بدوی صادر شد که قاضی پرونده این متهم را مفسد فی الارض تشخیص داد.
اژه ای ادامه داد:‌ قاضی پرونده علاوه بر حکم اعدام، متهمان را به رد مال به شاکی ( شرکت ملی نفت ملی ایران) و ‌جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم کرد.
۲۰۶ پرونده تخلفات انتخاباتی
 حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر خرید و فروش رای در انتخابات و تشکیل پرونده های تخلفات انتخاباتی افزود :‌ اخرین اخبار از پرونده های تخلفات انتخاباتی را چند لحظه پیش گرفتیم که به استثنای پنج استان کشور که هنوز خبر تکمیلی شان را نداده اند، تاکنون ۲۰۶ پرونده در این زمینه تشکیل شده است .
وی آمار اعلام شده تخلفات انتخاباتی را کمتر از سال های گذشته دانست و افزود: برخی از پرونده ها منشا انتخاباتی داشته اند ولی ممکن است نزاع طرفداران نامزدها بوده باشد.
محسنی اژه ای در مورد خریدن رای در زمان انتخابات نیز گفت : بحث تخلفات در زمینه خریدن رای به مراجع نظارتی ارسال می شود و در نهایت سه مورد در گزارش ها به عنوان خرید رای اعلام شده است ولی باید منتظر گزارش مراجع نظارتی در این زمینه باشیم.

توضیحات محسنی اژه ای درباره پرونده ۱۰۰ میلیونی مرتبط با نوبخت
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در نود و سومین نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دو تن از نمایندگان مجلس قبل از انتخابات اعلام کردند مبلغی بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان به آقای نوبخت داده اند، افزود: چنین چیزی صحت ندارد و این پول به حزبی که آقای نوبخت پیش از انتخابات در آن فعال بوده مربوط است .
وی گفت: این پرونده مربوط به زمان حال نیست بلکه در همان زمان دادگاه به آن رسیدگی و مختومه شده است.
معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: بر اساس اسناد موجود این ۱۰۰ میلیون تومان از سوی فردی به حزب متبوع آقای نوبخت داده شده است و معمولا افرادی به احزاب کمک مالی می کنند.
محسنی اژه ای : تخلفات انتخاباتی از سوی مجاری رسمی پیگیری می شود
معاون اول قوه قضائیه گفت: در صورتی که تخلفات انتخاباتی محرز شود مجاری رسمی پیگیری می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در ادامه نود و سومین نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه امروز در مجلس اعلام شده که در ایام انتخابات برخی فرمانداران از امکانات دولتی به نفع کاندیدای جناح خود برای تبلیغ استفاده کرده اند آیا قوه قضائیه به این مساله ورود می کند؟ افزود: اگر تخلفی صورت گرفته باشد از طریق مجاری رسمی و دستگاههای نظارتی و قوه قضائیه پیگیری می شود.
وی ادامه داد: بارها گفته ام و باز هم خواهش می کنم علیه فرد یا نهاد رسمی که خودش حضور ندارد صحبت نکنید،‌ بنده از آنچه در مجلس گفتید اطلاعی ندارم.
محسنی اژه ای:‌ پایان دادگاه متهمان پرونده ارزی
سخنگوی قوه قضائیه گفت: محاکمه متهمان پرونده ارزی پایان یافته است و به زودی حکمشان صادر می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نود و سومین نشست خبری افزود: ‌پرونده ارزی معروف به روزچنگ‌ها محاکمه شان پایان یافته است و به زودی حکمشان صادر می شود و آنچه بر اساس کارشناسی و بر اساس حسابرسی ها انجام شده است،۱۸۱ میلیارد تومان درآمد نامشروع کسب کردند .
محسنی اژه‌ای گفت: در این پرونده ۱۰ نفر متهم محاکمه شدند که حکمشان به زودی صادر می شود که از این ۱۰ نفر شش نفر حضوری و به همراه وکلایشان محاکمه شدند و چهار نفر نیز چون فراری بودند به صورت غیابی محاکمه شدند و حکمشان نیز به صورت غیابی صادر شده است.
محسنی اژه ای : مبلغ دیه سال ۹۵ تعیین شد
سخنگوی قوه قضائیه گفت: مبلغ دیه سال ۹۵ بعد از بررسی های میدانی تعیین شد.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نشست خبری افزود: بر اساس قانون، قوه قضائیه موظف است هر سال قیمت دیه را بررسی و برای سال بعد اعلام کند که با بررسی هایی که از مدتها قبل صورت گرفت و در جلسه مسئولان عالی قضایی مطرح شد بنابراین با در نظر گرفتن بررسی های میدانی و تورم مبلغ دیه سال ۹۵ ، ۱۹۰ میلیون تومان در ماه های غیرحرام تعیین شد.
وی ادامه : طبیعی است در ماه های حرام یک سوم به آن اضافه می شود.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است