دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۰۴
آخرین اخبار
12 تیر 1395 ، ساعت 17:31 1,637 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17214
هواشناسی مازندران از توفانی شدن دریای خزر در این استان از عصر امروز شنبه خبر داد و اعلام کرد که این وضعیت تا روز دوشنبه ادامه دارد.

دریای خزر از امروز به مدت سه روز توفانی می شود

هواشناسی مازندران از توفانی شدن دریای خزر در این استان از عصر امروز شنبه خبر داد و اعلام کرد که این وضعیت تا روز دوشنبه ادامه دارد.

به گزارش جلال شرق، رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران اظهار داشت که بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی و خروجی مدل های عددی جوی و دریایی، از بعدازظهر امروز به تدریج از منطقه غرب شاهد افزایش شدت وزش باد و به همراه آن افزایش ارتفاع موج خواهیم بود.
باقر سلطانی افزود: این وضعیت تا روز دوشنبه ۱۴ تیر ادامه خواهد داشت.
وی گفت که بیشینه سرعت وزش باد در این مدت برای تمام مناطق دور از ساحل تا ۱۵ متر بر ثانیه (حدود ۵۰ کیلومتر بر ساعت ) و برای مناطق نزدیک ساحل تا ۱۲ متر بر ثانیه ( حدود ۴۰ کیلومتر برساعت ) پیش بینی می شود.
سلطانی بیشینه ارتفاع موج برای تمامی مناطق نزدیک ساحل را تا ۲ متر و ۲۰ سانتی متر و برای مناطق دور از ساحل تا دو و نیم متر پیش بینی کرد.
دریای خزر در فصل تابستان علاوه بر کاربری گردشگری ، فصل صید ماهیان کیلکا است.
مازندران ۳۳۸کیلومتر ساحل این دریا را در اختیار دارد.
صیادان ماهی کیلکا در مازندران پس از چند ماه متوقف کردن صید این نوع ماهی به صورت داوطلبانه ، از ۲۵ خرداد امسال با ۴۴ فروند شناور وارد دریا شدند.
هواشناسی مازندران همچنین در جدول پیش بینی چهار روزه خود هم وضعیت هوای استان را تا آخرین روز ماه مبارک رمضان صاف تا نیمه ابری و بعد از ظهرها همراه با افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده و رگباری در مناطق کوهستانی پیش بینی کرد.
دمای هوای مازندران هم از فردا یکشنبه با دستکم دو درجه کاهش نسبت به امروز در گرم ترین زمان
در ساری، مرکز استان، به ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید که در مقایسه با اواسط هفته گذشته کاهش دستکم ۶ درجه ای را نشان می دهد.
دمای هوای شهر ساری امروز در گرم ترین زمان به ۳۲ درجه بالای صفر رسید و در خنک ترین زمان هم به ۲۴ درجه در شب کاهش می یابد.
رطوبت نسبی هوای شهر ساری هم امروز ۵۵ درصد بود که سبب شد تا گرمای بالای ۳۰ درجه به خاطر شرجی نشدن شدید برای شهروندان و مسافران قابل تحمل تر شود.
مازندران اگر چه در دارای شرایط آب و هوایی معتدل است ، ولی رطوبت بالای هوای استان بویژه در اواخر بهار و فصل تابستان که گاهی از ۹۰ درصد هم فراتر می رود ، سبب می شود تا دمای بالای ۳۰ درجه در مناطق جلگه ای طاقت فرسا شود./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است