پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۴۱
آخرین اخبار
5 بهمن 1401 ، ساعت 16:48 207 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :75858

فضای ایمن و استاندارد مدارس، دغدغه اصلی شورای آموزش و پرورش آستانه اشرفیه

شورای آموزش و پرورش شهرستان آستانه اشرفیه پیش از ظهر امروز به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورای آموزش و پرورش در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد .

به گزارش جلال شرق، فرماندار آستانه اشرفیه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه آموزش و پرورش نهاد تاثیر گذاری در جامعهاست  اظهارکرد: در مسیر پیشرفت قرار گرفتن نهاد آموزش و پرورش نیازمند تقویت همه جانبه این نهاد است  که دراین خصوص لازم است دستگاه ها تکالیف خود را نسبت به آموزش و پرورش عمل کنند .

وی مهار آسیب های اجتماعی را از جمله مهمترین موضوعات اجتماعی و فرهنگی دانست و تصریح کرد: پرورش مقبول و آموزش مورد انتظار منوط به شناسایی آسیب های فرهنگی ،اجتماعی و ارائه راه کارهای علمی و عملی است .

رئیس شورای آموزش و پرورش  شهرستان  آستانه اشرفیه  هم چنین بر شناسایی فضاهای آموزشی فاقد استاندار و بلا استفاده به منظور عدم حضور افراد اراذل_ اوباش واستفاده مطلوب از آنها را مورد تاکید قرار داد.

رئیس  آموزش و پرورش آستانه اشرفیه  نیز با بیان اینکه آستانه اشرفیه با ۱۰ هزار ۵۴۲ دانش آموز در قالب ۱۰۲ واحد آموزشی و ۳۴۵ کلاس مشغول به فعالیت آموزشی است گفت: در راستای کیفیت آموزش و پرورش و صلاحیت معلمین رتبه بندی فرهنگیان در ماه آبان و آذر اجرایی شده و رتبه های دیگر با توجه به شرایط خاص تا پایان سال اجرایی می شود .

وی تامین فضای ایمن و استاندارد در مدارس، را دغدغه اصلی جامعه آموزشی و بالاخص خانواده ها دانست افزود: برخی مدارس شهرستان به دلیل بافت فرسوده نیازمند توجه اساسی به تعمیرات فیزیکی چون سیستم روشنایی ، مقاوم سازی و …است.

علیرضا پایمرد از اجرای دو طرح با عنوان پروژه شهید سلیمانی در آموزش و پرو.رش این شه خبر دادو افزود: احداث زمین فوتبال ساحلی در هنرستان دکتر دشتستانی که با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجرا است  و همچنین زمین چمن مصنوعی در منطقه کورکا که نیاز منداعتبارات ویژه برای تکمیل آن است .

دبیر شورای آموزش و پرورش شهر آستانه اشرفیه  از دغدغه های سرقت کابل های تلفنی مراکز آموزشی و همچنین سرقت درختانی که توسط دانش آموزان و مدیران مدارس غرس شده و کمک به تامین هزینه های جاری می شد که به دلیل عدم امنیت و حفاظت محدودیت های را بوجود آورده است.

پایمرد همچنین ضمن ارائه گزارش عملکرد وضعیت امتحانات دانش آموزان نوبت اول به منظور رفع نیازهای ضروری مدارس روستاها همکاری ویژه دهیاری ها را خواستار شد.

دراین جلسه درخصوص دیوار نگاری مدارس شهرستان ، مسائل ایمنی ، بهداشتی ، تربیتی، پرورشی و حفاظتی مواردی مطرح شد .

در ادامه جمعی از اعضای شورا در راستای پیشرفت روند آموزشی و پرورشی نظرات خودرا ارائه کردند.

خبرنگار: هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است