پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۹:۳۲
آخرین اخبار
25 بهمن 1394 ، ساعت 18:59 329 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10643
معاون وظیفه عمومی پلیس گیلان خبر داد

دستگیری عاملان تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی در فضای مجازی

به گزارش جلال شرق ، سیدحسین صدرممتاز بعد از ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به اینکه شنبه هفته آینده مشمولان فوق دیپلم و بالاتر به مراکز آموزشی اعزام می‌شوند اظهار کرد: ساعت هفت صبح یکم اسفند ماه مشمولان مذکور باید در معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان واقع در بلوار خلیج فارس، کیلومتر سه جاده رشت به تهران، جنب راهنمایی و رانندگی حضور پیدا کنند.

وی به ماده ۵۸ قانون وظیفه عمومی اصلاحی ۲۲ آبان ماه سال ۹۰ اشاره کرد و افزود: طبق قانون مذکور برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت در نظر گرفته شده است و برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از سه ماه باشد مدت شش ماه اضافه خدمت لحاظ می‌شود.

معاون وظیفه عمومی پلیس گیلان متذکر شد: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از یک سال باشد، مدت شش ماه اضافه خدمت برای آنها در نظر گرفته شده ضمن اینکه فراری محسوب می‌شوند.

صدرممتاز با بیان اینکه سربازان متأهل پس از سپری کردن دوره آموزش رزم مقدماتی ادامه خدمت خود را در استان محل سکونت سپری می‌کنند، تصریح کرد: تمام مشمولان با هزینه معاونت عمومی ناجا به مراکز آموزشی نیروهای مسلح اعزام می‌شوند.

*دستگیری عاملان تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در رشت

رئیس پلیس فتای گیلان نیز در جلسه مذکور به ارجاع تعدادی پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت مبنی بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصی و قصد اخاذی از آنها اشاره کرد و گفت: پلیس فتا موضوع مذکور را به طور ویژه پیگیری کرد.

ایرج محمدخانی اضافه کرد: با پیگیری‌های فنی و پلیسی دو نفر از عاملان تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی به قصد اخاذی از شاکیان در فضای مجازی با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه متهمان با توجه به مستندات کشف شده به بزه انتسابی خود اعتراف کردند، بیان کرد: متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است