یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۲۳
آخرین اخبار
12 آبان 1398 ، ساعت 13:10 777 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55792
رئیس کارگروه سایبری شورای پدافند غیر عامل استان گیلان

دشمن با تغییر ماهیت  از جنگ سخت به جنگ نرم روی آورده است

کارگاه اصول پدافند غیر عامل در حوزه فناوری در آستانه اشرفیه برگزارشد/     رئیس کارگروه سایبری شورای پدافند غیر عامل استان گیلان ظهر امروز در کارگاه اصول پدافند غیر عامل در حوزه فناوری  که در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه برگزارشد گفت:   دشمن با تغییر ماهیت  از جنگ سخت به جنگ نرم روی آورده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سعید زاهدی  با اشاره به رویکرد دشمن  به جنگ سایبری و دلایل آن  به ویژگی جنگ سایبری پرداخت و اظهار کرد : یکی از ویزگی های جنگ سایبری  آن است که دارای مرز و حدودی نیست و می تواند اهداف خود را با کمترین هزینه مورد تهاجم قرار دهد.

مدیر کل فناوری و آی تی استانداری گیلان افزود : امروز هزینه یک سلاح سایبری از بعد اقتصادی فقط ۴۰۰ دلار است درحالی که حداقل قیمت یک موشک کروز بین ۱/۵ تا ۲ میلیون دلار می باشد  و امروز در جنگ های پیشرفته علاوه بر بعد زمینی ، هوائی ، دریائی و فضائی  بعد پنجم  سایبری نیز وجود دارد.

در ادامه سرگرد علی قاسمی  جانشین یگان امنیتی سپاه قدس گیلان طی یک گزارش کامل مصور به ارائه ابعاد مختلف اهمیت پدافند غیرعامل  و الزامات آن در کشور ، انواع کارکردها و دامنه شمول پدافند غیر عامل ، ملاحضات پذیری  ۱۲ گانه پدافند غیر عامل ، نقش قرار گاه ها و کار گروه ها در پدافند غیر عامل  به طور مبسوط مطالبی را بیان کرد.

فرمانده سپاه پاسداران استانه اشرفیه نیز ضمن برشمردن اهداف دشمن در جنگ بیو تروریزم  گفت: دشمن روی همه مناطق کشور و زمین ها و نوع تغدیه و تغییر ژنیتکی محصولات در حال طراحی  است تا بتواند ضربه خود را در موضعات مختلف به کشور و مردم وارد کند.

سرهنگ پاسدار محمد نیک فطرت افزود : دشمن با بیوتروریزم به دنبال یک حامعه بیمار و ناتوان و ضعیف است  تا آن آمادگی لازم  را در برابر مقابله با هجوم های وی نداشته باشد.

بخشدار مرکزی استانه اشرفیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید وی بر اهمیت پدافند غیر عامل گفت: این شهرستان با لحاظ کردن اهمیت این موضوع یکی از شهرهای پیشرو در حو.زه پدافند غیر عامل استان است که سال گذشته رتبه اول را با همکاری تمام ادارات شهرستان به دست آورده است.

محمد حسن خواه افزود : تلاش و کوشش مدیران شهرستان  برای مقابله با حوادث غیر مترقبه  از جمله عدم وارد شدن به محصولات کشاورزی و امادگی در برابر باران و خشکسالی  این شهرستان توانسته است با لایروبی انهار در فصل غیر زراعی یکی از شهرهای موفق در باراندگی های سالجاری باشد که هیچگونه خسارتی را از این بعد گزارش نشده است.

گفتنی است این کارگاه آموزشی  بعد از بیان یدگاه های کارشناسان ظهر امروز به پایان رسید

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است