چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۴۵
آخرین اخبار
31 فروردین 1395 ، ساعت 19:44 1,363 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13561
انصاری مطرح کرد:

دولت دست دلالان را از واردات بنزین کوتاه کند

 
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر افزایش تولید بنزین در جهت اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت:دولت باید دست دلالان را از بازار واردات بنزین کوتاه کند.

به گزارش جلال شرق ، محمد سعید انصاری  با اشاره به آزاد بودن واردات بنزین گفت:دولت باید دست دلالان را از واردات بنزین کوتاه کند و با افزایش تولید داخلی واردات بنزین را به کمترین میزان ممکن برساند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی،افزود:تا زمانی که کشور  واردکننده بنزین بوده و بیشتر فشار بر روی افزایش کمی بنزین است ،بحث کیفی سازی در پالایشگاه ها  به حاشیه رانده می شود.

ضرورت توسعه صنعت پتروشیمی و پالایشگاه ها در  قانون برنامه ششم

انصاری با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به “اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل” ادامه داد:پالایشگاه ها در جهت تحقق یافتن شعار سال باید فعال تر شده و به اندازه نیاز داخلی بنزین با کیفیت تولید کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین بخش در سیاست های اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش افزوده در صنایع پایین دستی است، یادآور شد: دولت باید در قانون برنامه ششم توسعه صنعت پتروشیمی را در دستورکار خود قرار دهد، تا اهداف کشور در جلوگیری از خام فروشی و گسترش پتروشیمی تحقق یابد.

وزارت نفت بر واردات و کیفیت بنزین وارداتی نظارت کافی داشته باشد

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید براینکه در راستای تحقق شعار جلوگیری از خام فروشی نفت باید از توان و ظرفیت نخبگان و فرهیختگان مستعد صنعت نفت و البته دانشگاه های کشور برای بهبود کیفی این صنعت استفاده کرد، افزود: استفاده از مشارکت و سرمایه گذاری خارجی نیز و پالایشگاه سازی می تواند راهکارهای مناسبی برای دستیابی به آرزوی جلوگیری از خام فروشی نفت و خودکفایی در تولید بنزین باشد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:بنزین وارداتی باید مطابق با استانداردهای تعیین شده باشد و وزارت نفت بر واردات و کیفیت آنها نظارت کافی کند./خبرگزاری خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است