دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۲۸
آخرین اخبار
8 آبان 1398 ، ساعت 15:11 679 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55704

رزمایش پدافند غیر عامل و رژه خودروئی نیروی انتظامی در آستانه اشرفیه به روایت دوربین « جلال شرق »

در آستانه هفته بسیج دانش آموزی و پدافند غیر عامل  ، رزمایش پدافند غیر عامل و رژه خودروئی نیروی انتظامی در آستانه اشرفیه برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، در رزمایش پدافند غیر عامل که پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولین  از سوی بسیج دانش آموزی و همکاری هلال احمر  در دبیرستان دخترانه فنی و حرفه ای ۱۷ شهریور برگزارشد موضوع بمباران هوائی و نحوه پناه گیری و امدادرسانی به مرحله اجرا در آمد.

اطفای حریق از سوی ماشین های آتش نشانی ، حضورنیروهای امدادی  برق و گاز برای قطع انشعابات ، حضور خود روهای اورژانس و هلال احمر برای حمل مجروحان  نحوه پناه گیری  و …از دیگر موارد این رزمایش بود.

هم چنین در ادامه مانور خود روئی نیروی انتظامی برای آمادگی  بیشتر و حضور در صحنه  از مقر ستاد فرماندهی این نیرو تا میدان امام حسین شهر آستانه اشرفیه برگزارشد.

مسئول بسیج دانش آموزی آستانه اشرفیه در گفتگو با جلال شرق با بیان اینکه این رزمایش با هدف آشنائی دانش آموزان باپدافند غیر عامل برگزار می شود گقت: تمرین آمادگی در مقابل بمباران هوائی ، شیوه پناه گرفتن ، تخلیه ساختمان ، امدادرسانی به دانش آموزان اسیب دیده ، شناسایی نقاط امن ساختمان و پناه گیری ، همکاری با دیگر نیروهای امدادی از دیگر اهداف این رزمایش است که دانش آموزان با آنها آشنا می شوند.
موسی منفرد در خصوص اجرای رزمایش در مدارس راهنمائی و ابتدائی به دلیل آسیب پذیری بیشتردر این مدارس در بروز حوادث اظهارکرد: آنچه که امروز آن را اجرا کردیم در واقع یک رزمایش بود . اما کلاس های آشنائی با پدافند غیر عامل را در متوسطه پایه اول یا همان راهنمائی و ابتدائی دنبال می کنیم و یکی از سر درس های آمادگی دفاعی ما پدافند غیر عامل است که در راهنمائی همیشه این موضوع را برای دانش آموزان تشریح و آموزش داده می شود .
وی درباره استفاده از عنصر معلم در اجرای رزمایش گفت: یکی از عیوب کار ما این است که ازمعلمان که باید خود متولی انجام مانورها باشند استفاده نمی کنیم زیرا فرهنگیان و معلمان در صورت حادثه اولین گروهی که می توانند به کمک بچه ها بیایند که انشا االله در برنامه های آینده از فرهنگیان در این رزمایش ها استفاده خواهیم کرد.

تصاویر زیر برگرفته از این مانور و رژه خود روئی توسط پارسا ذرعی ثبت و ضبط شده است.

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق