یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۰۷
آخرین اخبار
7 خرداد 1395 ، ساعت 16:33 1,877 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15321
واعظی وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح پروژه های لنگرود خبر داد ؛

رشد ۸ برابری شبکه انتقال و شش برابری دیتا در استان گیلان

با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه های ارتباطی و مخابراتی شهرستان لنگرود افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار جلال شرق ، در مراسمی که به همین مناسبت در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود برگزار شد  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت :با توجه به حضور دکتر سرابیان و نظر مساعد ایشان امیدواریم شهرستان لنگرود به ویژه در مساله شبکه کابلی فرسوده و سوئیچ های پر شده در اولویت قرار گیرد.

دکتر واعظی همچنین اضافه نمود :شهرستان از ۳G برخوردار است که امیدواریم تا پایان سالاز ۴G هم برخوردار گردد.

وزیر ارتباطات عنوان کرد :در بحث WIL مشکل فقط در شهرستان نیست بلکه در کل کشور است که این مساله را هم در اولویت قرار خواهیم داد.واعظی اضافه نمود :ما قرار نیست اینترنت را صرفا جهت سرگرمی به روستا ها ببریم بلکه باید این قابلیت فراهم گردد که روستاییان بتوانند در حوزه های مختلف نظیر خدماتی کشاورزی و ااطلاعاتی از آن استفاده نمایند.

وزیر ارتباطات تصریح کرد :طبق سیاست های دولت تدبیر و امید شبکه انتقال رشد هشت برابری داشته و شبکه ی دیتا شش برابر شده است.

وی اظهار امیدواری کرد :با توجه به ارتقای رتبه استان از ۲۹ به ۱۲ در آینده شاهد ارتقای بیشتر باشیم و گیلان را در ردیف ۵ استان اول ایران ببینیم.

IMG_20160527_132029

استاندار گیلان سخنران  با بیان اینکه سفر وزیر به دلیل پروژه ی راه آهن رشت _قزوین همچنین آستارا _آذربایجان روسیه و خط راه آهن شمال جنوب بوده است اظهار کرد :بحث اصلی ما توفیقاتی است که در حوزه ارتباطات و فناوری و دولت الکترونیک اتفاق افتاده است

دکتر نجفی اظهار امیدواری کرد  با عنایت ویژه دولت شاهد توسعه بیشتر و ارتقای رتبه استان گیلان باشیم.

فرماندار لنگرود ضمن خوشامدگویی به مهمانان، به ارائه گزارشی درباره  شهرستان لنگرود پرداخت و گفت :شهرستان لنگرود با جاذبه های مذهبی و گردشگری ویژه طبق آمار سال ۱۳۹۰ دارای ۱۳۷ هزار جمعیت ۴۳۸ کیلومتر مربع ۳بخش ۵ شهر ۲۱۰ روستا و ۸۳ دهیاری می باشد. لنگرود جایگاه بزرگان و فرهیختگان و زادگاه شهید قهرمان املاکی و ۶۳۶ شهید دفاع مقدس و ۱۰ شهید فاجعه مناست.

سیدرضا جوادپور به توسعه فناوری در شهرستان در چند سال اخیر پرداخت و گفت :افتخار داریم اعلام نماییم که ۱۶ سایت ۳Gدر حال حاضر مورد بهره برداری است در حالی که قبل از دولت تدبیر بحث ۳G نداشتیم.نیز ADSLقبلا نداشتیم که امروزه ۲۳ مرکز دایر شده است.

وی افزود :مشترکین ثابت از ۴۳ هزار به ۵۹ هزار نفر افزایش یافته که رشد ۳۶ درصدی را نشان میدهد. همچنین در بخش تلفن همراه تعداد مشترکان ۲۵ درصد افزایش یافته است.

IMG_20160527_132023

فرماندار لنگرود یاد آور شد :در حوزه مخابرات و ارتباطات ۷۸۰ میلیارد ریال هزینه شده که شش و نیم میلیارد تومان آن امروز به بهره برداری می رسد.

.سیدرضا جوادپور توسعه کابل مرکزی، توسعه سوئیچ در شهرستان لنگرود، توسعه ی زیر ساخت ها در چاف و چمخاله و ارتقای کیفیت تلفن های بی سیمی بخش کوهستانی به ویژه اطاقور را خواستار شد.

 

در ادامه مهرداد لاهوتی نماینده مردم طی سخنانی توسعه در امر ارتباطات و اینترنت را از افتخارات انقلاب اسلامی دانست و گفت :به برکت انقلاب اسلامی و خصوصا دولت کنونی اینترنت توسعه یافته و امروز باید اعلام کنیم هیچ روستایی در شهرستان نداریم که به اینترنت متصل نباشد.

وی با اشاره به ارتقای رتبه استان در حوزه ی ارتباطات بیان نمود :با توجه به گردشگری بودن استان حق ماست که به وضعیت مطلوب تری برسیم.

لاهوتی همچنین از عدم اتصال و نداشتن اینترنت ۵ روستای شهرستان خبر داد و گفت این روستاها تلفن های بی سیمی دارند و امکان دسترسی به اینترنت فراهم نیست.

IMG_20160527_132034

وی خواستار عنایت نماینده دولت به این مقوله همچنین کمبود سوئیچ جهت اشتراک تلفن های ثابت  در شهرستان شد.

در پایان مراسم ارتباط تصویری وزیر با روستای پاپکیاده برقرار شد و در این ارتباط دکتر واعظی اعلام کرد :۱۱۸۰ روستا در کل استان طی این دو روز به اینترنت وصل شدند.

به گزارش خبرنگار جلال شرق در این مراسم   دکتر سرابیان مدیر عامل شرکت مخابرات ایران ، دکتر نجفی استاندار گیلان ، مدیران عامل شرکت های مخابرات و ارتباطات سیار، بائوج لاهوتی نماینده مردم شهرستان، فرماندار بخشداران، اعضای شورای تامین، اصناف، شوراها و دهیاران حضور داشتند

 

گزارش : سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است