پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۴۶
آخرین اخبار
27 تیر 1395 ، ساعت 16:16 1,810 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18242

روحانی: اگر گوشه ای تخلفی بوده به معنای فراموشی دزدی های سالهای قبل نیست

رئیس جمهوری گفت: دولت قول می دهد با حقوق های غیرمتعارف برخورد قاطع کند همانطور که اقدام های فوری هم کرده است؛ اما اگر گوشه ای تخلفی بوده به این معنا نیست که دزدی های سال های قبل فراموش شود.

به گزارش جلال شرق، دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در جریان سفر استانی به کرمانشاه در ورزشگاه آزادی اظهار کرد: اگر آقایانی هستند که می خواهند مساله فیش ها را ادامه دهند تا دزدی های قبلی فراموش شود، مردم فراموش نمی کنند و از دادگاهها می خواهند دزدان را به سزای اعمالشان برسانند.

وی تاکید کرد: دولت قول می دهد برای حل و فصل حقوق های غیرمتعارف؛ اما تخلفات سال های گذشته و مبارزه با فساد به عنوان اصلی اساسی را هم از یاد نخواهد برد.
رئیس جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید با حول و قوه الهی با همه تخلفات مبارزه و مقابله می کند.
حجت الاسلام روحانی افزود: به ملت ایران با کمال صراحت اعلام می کنم متاسفانه در سال های گذشته تخلفاتی در تمام دستگاه های کشور انجام شده که این تخلفات اختصاص به قوه مجریه ندارد و مربوط به همه دستگاه ها و همه نهادهای عمومی است.
دکتر روحانی گفت: در یک مصاحبه مفصل به صورت صریح به مردم خواهم گفت که این تخلفات همه جا بوده و ما باید با این تخلفات مبارزه و مقابله کنیم و این کار را با حول و قوه الهی دولت یازدهم انجام خواهد داد.
وی اظهار کرد: مردم ایران، ما ضمن اینکه دستگاه های نظارتی فراوانی در این کشور داریم و این دستگاه های نظارتی می بایست مسائل را حل و فصل می کردند اما به همه وظایفشان در این زمینه عمل نکردند.

** کرمانشاه زادگاه مهر، مدارا و مدنیت ایرانی و اسلامی است

روحانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد:استان کرمانشاه زادگاه مهر، مدارا و مدنیت ایرانی و اسلامی و اقلیم فرهنگ و هنر و سرزمین کوه های سر به فلک کشیده و رودخانه های خروشان است.
وی اضافه کرد: کرمانشاه دروازه بزرگ غرب ایران سربلند، دیار باستانی عشق و ایمان و قلب شاهراه باستانی جاده ابریشم، سرزمین پهلوانان، مردمان مهرمدار و سخاوتمند و بلند نظر است و درود من و دولت تدبیر و امید بر مهربان مردم کرمانشاه با هر قومیت و زبان و با هر باور دینی همه آنهایی که حرمت نام انسان و ایران و اسلام را نگاه داشته اند؛ کُرد و فارس و ترک و لک، شیعه و سنی و اهل حق.
وی افزود: همه آنهایی که بیرق اتحاد و همدلی را در این اقلیم برافراشته اند درود و تکریم من بر همه علما، بزرگان، شعرا، ادبیان، فرهیختگان، اهل هنر و به ویژه به شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران این استان مرزی که همواره در برابر دشمنان به خوبی از کشور و میهن دفاع نمودند و درود و سلام بر شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی و بر همه بزرگان و بر همه سرداران از دوران مشروطیت تا دفاع مقدس، سلام و درود بر عشایر بزرگ کرمانشاه، ایلات بزرگ، ایلات دلیر و شجاع، سلام بر نسل نو، سلام بر جوانان پرشور، سلام بر امیدان فردای این سرزمین، جوانان عزیز استان بزرگ و مهم کرمانشاه و یاران همراه اندیشه اعتدال، تدبیر و امید.
دکتر روحانی یادآور شد: مردم عزیز و بزرگوار کرمانشاه، با همه مهر و مهمان نوازیتان در خیابان های زیبای کرمانشاه و الان هم در استادیوم ورزشی در هوای گرم زیر آفتاب، مهمان نوازی شما همواره برای مردم ایران ثابت شده است.

** اختصاص ۲۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای آب استان کرمانشاه در سال جاری

رئیس جمهوری گفت: دولت در سال ۹۳ بیش از ۶ هزار میلیارد ریال، در سال گذشته ۱۴ هزار میلیارد ریال و امسال هم ۲۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای آب استان کرمانشاه اختصاص داده است که این رقم با احتساب اعتبار مورد نظر برای سال ۹۶ به هفتاد هزار میلیارد ریال می رسد.
وی بر لزوم مهار آب های مرزی کرمانشاه تاکید کرد و گفت: این استان سالانه به طور متوسط بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی متر بارندگی دارد.
روحانی عنوان کرد: دولت یازدهم از همه دولت های گذشته دغدغه بیشتری برای مهار آبهای مرزی دارد و در تلاش است که کشاورزی را آباد، دامداری را مدرن و طرح های بزرگ گلخانه ای و آبیاری را در کرمانشاه اجرا کند.
وی با اشاره به اینکه بالاترین سرمایه گذاری برای مهار آب های مرزی در استان های غربی کشور در حال انجام است، گفت: در سال های آینده شاهد یک تحول بزرگ در زمینه آب و کشاورزی در سراسر استان کرمانشاه خواهیم بود.
به گفته روحانی، دولت یازدهم هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مهار آبهای مرزی ایران به ویژه غرب کشور اختصاص داده است.
وی اعلام کرد که این طرح های آبی در سال ۹۶ افتتاح می شوند و استان کرمانشاه در سال ۹۷ چهره جدیدی به خود خواهد دید.
رئیس جمهوری همچنین از اختصاص اعتبار لازم به چهار استان غربی برای تکمیل طرح های آبی آنها خبر داد و گفت: در این راستا به چهار سد استان کرمانشاه ۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال و برای ساماندهی آبیاری در ۳۰ هزار هکتار از اراضی استان ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

** ایجاد ۹۰ هزار شغل در کرمانشاه
حجت الاسلام روحانی بیان کرد: بهره برداری از همه طرح های آبی استان کرمانشاه، در مجموع ۹۰ هزار شغل در استان ایجاد و مشکل حاد بیکاری استان را برطرف می کند.
وی تاکید کرد که دولت به فکر آینده استان کرمانشاه و اشتغال جوانان عزیز این استان خواهد بود.

** برای رفع مشکل ریزگردها نیاز به اقدام های بین المللی و منطقه ای داریم

رئیس جمهوری در ادامه به مشکل ریزگردها در کشور اشاره و اظهار کرد: استان های مرزی و کرمانشاه با مشکل محیط زیست و گرد و غبار مواجه هستند.
وی درباره تلاش های دولت برای مقابله با این معضل گفت: دولت اقدام های لازم را برای مهار این مشکل آغاز کرده است؛ از دریاچه ای که در حال خشک شدن بود و داشت ۱۴ میلیون نفر را اسیر گرد و غبار می کرد تا مشکل ریزگردها در سایر شهرهای بزرگ کشور.
رئیس جمهوری در مورد مساله ریزگردها با اشاره به اینکه عمده ریزگردها از کشورهای همسایه از عراق، بخشی از عربستان و اردن وارد کشور می شود، گفت: نیاز به اقدام های بین المللی و منطقه ای داریم که در زمینه اقدام های منطقه ای و بین المللی فعالیت های سیاسی را آغاز کرده ایم و ادامه می دهیم اما در عین حال یکسری اقدام های موقت در داخل شهرها از جمله کرمانشاه باید پیش بینی شود.
دکتر روحانی اولین مساله در ارتباط با اقدام های موقت در شهرها را تشریح کرد و گفت: سیستم پیش بینی ما باید قوی شود باید زودتر شرایط آب و هوایی را به مردم اطلاع دهیم تا مردم بتوانند برای حراست خودشان کار کنند و برای عایق بندی مکان های عمومی از جمله مدارس، اقدام ها باید انجام شود، تسهیلات بانکی باید در اختیار مردم قرار گیرد.
او با تاکید بر توسعه تجهیزات مراکز درمانی و اورژانس در استان کرمانشاه در برابر مشکل محیط زیست گفت: باید ماسک های استاندارد و رایگان در میان مردم توزیع شود و آموزش ها و هشدارهای لازم به مردم بدهیم به ویژه به نوجوانان و جوانان و افراد مسن برای اینکه در خطر قرار نگیرند.
وی گفت: با وجود تمام مشکلات، قادر هستیم آنها را حل و فصل کنیم و مردم را به شرایط مناسب زندگی برگردانیم.

** افزایش تولید بنزین یورو ۴ به ۲۵ میلیون لیتر

روحانی همچنین به دیگر دستاوردهای دولت یازدهم در زمینه انرژی اشاره و اظهار کرد: تولید بنزین یورو ۴ در دولت یازدهم از ۲ به ۲۵ میلیون لیتر رسیده و مصرف سوخت مایع در نیروگاه های کشور از ۴۳ درصد در سال ۹۲ به ۱۸ درصد در سال ۹۳ کاهش یافته است و تا پایان سال ۹۵ هم به ۹ درصد می رسد./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است