دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۴۳
آخرین اخبار
24 اسفند 1394 ، ساعت 18:40 1,906 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12139
معاون سازمان انرژی اتمی:

رونمایی از دو ماشین پیشرفته زونال و اولترا سانتریفیوژ

زارعان: در۱۹ فروردین آینده از دو ماشین زونال و اولتراسانتریفیوژ که نسل پیشرفته ماشین‌های توبولار هستند درحوزه بهداشت رونمایی می شود.

به گزارش جلال شرق ، معاون سازمان انرژی اتمی  افزود: در مراسم دهمین سالروز ملی فناوری هسته ای که به پاس قدردانی از تلاشهای افتخارآمیز متخصصان ایرانی در دستیابی به این فناوری برگزار خواهد شد از چندین دستاورد اقتدارآمیز هسته ای از چندین دستاورد اقتدارآمیز هسته ای در  چارچوب برجام، در حوزه های نیروگاهی، سلامت، لیزر و اکتشاف که با تلاش متخصصان داخلی و به صورت بومی طراحی شده است رونمایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این روز از دو ماشین زونال و اولتراسانتریفیوژ که نسل پیشرفته ماشینهای توبولار هستند در حوزه بهداشت و سلامت رونمایی خواهد شد افزود: سال گذشته اولین نسل از این ماشینها را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با هدف تولید واکسن های دامی و انسانی تحویل دادیم.
اصغر زارعان گفت:‌ برحسب سفارش مجدد این وزارتخانه در خصوص درخواست نسلهای پیشرفته تر از این ماشین که به  علت تحریم از دارا بودن آنها محروم بودیم، سازمان انرژی اتمی ، طراحی این دو ماشین را در دستور کار قرار داد.
معاون سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه این دو محصول راهبردی تا  امروز در انحصار چند کشور معدود بوده است گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز از این پس به جمع تولیدکنندگان این دو محصول مهم و راهبردی خواهد پیوست.
زارعان تاکیدکرد: در ۱۹ فروردین، در حوزه های نیروگاهی و سایر حوزه ها نیز خبرهای خوشی  برای مردم خواهیم داشت.
مسئول برگزاری مراسم دهمین سالروز ملی فناوری هسته ای با بیان اینکه این مراسم با حضور مقامات عالی‌رتبه کشوری،‌ مسئولان نظام،‌خانواده شهدا و اندیشمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد اظهار داشت:‌ با توجه به انحصاری بودن این دستاوردها، این فعالیتها و به کارگیری آنها ،‌ انحصار را خواهد شکست و جمهوری اسلامی ایران را جزء تولیدکنندگان این محصولات قرار خواهد داد.
زارعان با اشاره به اینکه این پیشرفتهای پرشتاب علمی که با هدف تحقیق و توسعه و خلق فناوری های جدید صورت می گیرد،‌ مرهون خودباوری و اعتماد به نفس متخصصان داخلی و مدیریت جهادی سازمان انرژی اتمی است افزود: تلاشهای این سازمان در سایه رهنمودهای مدبرانه مقام معظم رهبری و حمایت های بی دریغ ریاست جمهوری و همدلی سایر مسئولان نظام بوده که امروز به صورت عملیاتی به نتیجه رسیده است.
وی با بیان اینکه حرکت به سوی تجاری سازی صنعت هسته‌ای با در نظرگرفتن طرحها و پروژه‌ های هزینه – فایده است اضافه کرد: یکی از مهمترین سیاست های کلان این سازمان، رفع نیازمندیهای راهبردی از نظر صنعت داخلی و بین المللی است.
معاون سازمان انرژی اتمی تصریح کرد:‌ تلاش داریم تا بدون وابستگی به خارج از طریق شرکتهای دانش بنیان ایجاد شده و همچنین در چارچوب مولفه های اقتصاد مقاومتی از سرریز این اقدامات و فعالیتها، سایر صنایع نیز منتفع شوند و رفع نیازمندیهای راهبردی صنعتی را در ابعاد مختلف عملیاتی کنیم.
بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته ای است که در سال آینده به علت همزمانی با روز جمعه ، مراسم ویژه ای در روز پنجشنبه ۱۹ فروردین برگزار می شود.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است