چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۱۳
آخرین اخبار
2 آذر 1394 ، ساعت 11:47 2,238 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6783

سریال « معمای شاه » و بازی جدید شبکه ‌B.B.C

سریال معمای شاه که دو قسمت آن از شبکه سیمای ایران پخش شد و استقبال گسترده مخاطبین ایرانی از این سریال باعث شد که معاندان نظام درصدد خنثی‌سازی و عدم پخش این سریال، فعالیت‌هایی گسترده‌ای را در جهان و تحریک اقوام ایران آغاز کنند.
بعد از پخش برنامه فیتله از شبکه دو و عذرخواهی متصدیان و سازندگان برنامه از ملت غیور آذربایجان و به‌تبع آن صدور اطلاعیه از سوی صداوسیمای ایران اسلامی، دشمن که درصدد تحریک مردم دیار ستارخان و باقر خان برآمده بود با هوشیاری ملت آذربایجان، طرح سو استفاده از احساسات مردم پاک این دیار با هوشیاری نظام و مردم خنثی شد.
اخیراً با پخش سریال معمای شاه، شبکه‌های ماهواره‌ای دشمن به بهانه تمسخر از ملکه ثریا، درصدد فضای سازی قوم بختیاری برآمدند که در این مسیر شبکه بی‌بی‌سی مثل گذشته در تحریک اقوام ایرانی پیشگام شده است.
سریال معمای شاه که در ۸۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای و بر اساس اسناد تاریخی موجود و مستند در ساواک و روایات فردوس ساخته‌شده است درواقع بازگوکننده خیانت عصر پهلوی است که ضمن اشاره این سریال به مقطعی از تاریخ رضاشاه و بازگشت محمدرضا پهلوی به سیر حوادث آن می‌پردازد.
در ادامه این سریال تاریخی، به قیام امام خمینی (ره) و آغاز نهضت پرداخته  شده و اکثر یاران امام (ره) در این سریال نقش‌آفرینی می‌کنند.
اما آنچه امروز نگارنده را بر آن داشته است تا با طرح این موضوع به مسائل و پدیده‌ها بپردازیم هیاهوی شبکه‌های مخالف نظام است که دایی مهربان‌تر از مادر شدند و هوشیاری تمام اقوام ایرانی را در برابر دسیسه‌های دشمن می‌طلبد که مانند همه دوران انقلاب اسلامی با درایت و بصیرت حسینی دشمنان را دررسیدن به اهدافشان ناکام بگذارند.
افشای ماهیت عناصر غرب‌گرا و وابسته به امریکا در دوران پهلوی و نقش آنان در تداوم حکومت جابرانه محمدرضا پهلوی باعث شده است که گروه‌های معاند نظام  در شبکه‌های ضدانقلاب از پخش این سریال در وحشت بیفتند زیرا افشای ماهیت گروه‌های معاند که در خارج از کشور فعالیت دارند می‌تواند از طریق محتوای این سریال تاریخی که بر اساس مستندات متقن ساخته‌شده است  عناصر شاه و آنانی که درصدد تحریف تاریخ معاصر ایران به نسل جدید و جوان ما هستند چهره ی مزورانه  مزدوریشان را معرفی  و دست آنان را برای ملت آگاه ایران باز کند.
ایران اسلامی با اقوام کرد، بلوچ، لر، گیل، ترکمن، آذری و … تاکنون ثابت کردند که اقوامی سلحشور، مقاوم، مبارز، انقلابی، نجیب و صبورند و در مقابل آنانی که درصدد تحریک و بر هم زدن امنیت کشور و سلب آسایش مردم باشند همانند ۸ سال دفاع مقدس در همدلی و هم‌زبانی همه دشمنان را با خفت و زاری از تعرض و تحریک اقوام پشیمان ودرسی به بزرگی شهادت امام حسین در مقابل ظالم به آنان خواهند آموخت.
نکته‌ای که دشمنان انقلاب به‌ویژه شبکه بی‌بی‌سی به بهانه اینکه همسر شاه از فلان قوم ایرانی است در طی هفته‌های جاری آغاز کرده  به شکل مرموزانه با همکاری عوامل خود در ایران به تحریک قوم بختیاری پرداخته است درحالی‌که  سریال  معمای شاه  بسیاری از اختلافات درون حکومت پهلوی را با واقعیت‌هایی تاریخی بازگو و به تصویر کشیده است که از آن جمله می‌توان اختلاف ملکه اول با محمد رضا پهلوی بر پایه هم‌جنس‌بازی شاه اشاره کرد.
جا دارد با هوشیاری و علم و آگاهی به تاریخ معاصر، نسل جدید انقلاب بتواند با به نمایش درآمدن سریال معمای شاه با گوشه‌ای از جنایات و وابستگی خاندان پهلوی به امریکا، اسرائیل ، انگلیس و عناصر وابسته به دشمنان اسلام و رفتارهای ضد اخلاقی سردمداران با صطلاح  دموکراسی آشنا شوند.

مدیریت سایت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است