یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۲:۵۹
آخرین اخبار
12 مهر 1398 ، ساعت 11:09 1,021 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55096
معاون وزارت صنعت ، معدن و تجارت ،

ستاد تسهیل تولید با حضور مدیران وزارت خانه صمت در آستانه اشرفیه تشکیل می شود.

معاون وزارت صنعت ، معدن و تجارت در شهرستان آستانه اشرفیه اعلام کرد :  ستاد تسهیل تولید با حضور مدیران وزارت خانه صمت در آستانه اشرفیه تشکیل می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، عباس تابش که برای بازدید از حوزه های مختلف صنعتی و کشاورزی به آستانه اشرفیه سفرکرده بود در پایان سفر نیم روزه خود به این شهرستان در گفتگو با رسانه ها درباره ارزیابی وی از بازدید میدانی در این شهرستان  گفت: به نمایندگی از  سفر کاری وزیر صنعت ، معدن و تجارت به استان گیلان به شهر آستانه اشرفیه آمدیم و از بخش های  تجاری ، فرآوری محصولات تولیدی  در حوزه برنج  ، بادام زمینی و چای   هم چنین  ازشهرک صنعتی و اختصاصا پروژه  فاضلاب شهرک صنعتی  و میزان پیشرفت آن مورد بازدید قرار گرفت.

وی ضمن اظهار گله مندی از عدم اجرای فاضلاب شهرک صنعتی   افزود : با اینکه اعتبارات لازم برای اجرا این پروژه اختصاص یافته است مقررشد حداکثر  ظرف دو ماه اینده  فاضلاب این شهرک صنعتی راه اندازی شود و ساکنان آن شهرک از اتفاق نامبارکی که آنجا  مشاهده شد و بوی فاضلاب  فضا را در برگرفته است راحت شوند.

معاون وزارت صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد :  انصاف نیست  در این وضعیت اقتصاد کشور ، وقتی اعتبار اجرائی یک پروژه تامین شده است  اجرا ی آن به عقب بیفتد .

تابش با بیان اینکه میدان میوه و تره بار در حال تاسیس و بسیار شیک  این شهرستان از دیگر نقاطی بود که مورد بازدید قرار گرفت و نکته نظرات  لازم برای زیر ساخت ها و الزامات آن  مورد بحث قرار گرفت اظهار کرد : در نشست با مدیران آموزش پرورش با حضور حوزه قضائی استان و تاکید  بر استفاده از کالای ایرانی و کاهش جرم  برای ایجاد اشتغال داخلی در این شنست از دیگر مواردی بود که به آن پرداخته شد.

معاون وزارت صنعت ، معدن و تجارت درخصوص  راه اندازی ستاد تسهیل تولید  با حضور مدیران وزارت خانه  در این شهرستان  گفت: امیدوارم فرماندارشهرستان  مقدمات این جلسه را آماده کند تا  دوباره در این شهرستان با حضور مدیران مربوطه وزارتخانه دریک روز کاری حضور داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات صنعتی و تولیدی این شهر را به صورت عملیاتی بررسی کنیم تا برطرف شود.

تابش پاسخ به سوالی در خصوص  وجود دو شهرک  و یک کارگاه صنعتی در این شهرستان و عدم استفاده از ظرفیت های موجود و تعطیلی واحدها ی صنعتی و تولیدی گفت: این داستانی است که ستاد تسهیل تولید شهرستان  باید برای یک بار برگزارشود تا آسیب شناسی کنیم که امروز  با توجه به پتانسیل بادام زمینی ، ماهی ، برنج  و صیفی جات و سائر محصولات که در این شهرستان  داریم زنجیره ارزش این محصولات به این  وضعیت فعلی شکل  می گیرد یا نه  و اگر نمی گیرد چه کار باید کرد .

وی ادامه داد:  آیا درصد  بیکاران بیشتر در این شهرمی طلبد که تکنولوژی برتر  در این شهرستان  باشد یا تکنولوژی های کاربر یا تکنولوژی های  سرمایه بر و  این بحثی است که طی یک ماه آینده در آن جلسه مورد بحث و بررسی قرارمی گیرد  تا برای رهائی این شهرستان بتوانیم با خروجی از این جلسه ، در ایجاد  زنجیره  ارزش و ایجاد اشتغال بیشتر بهتر عمل کنیم .

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است