سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۰۳
آخرین اخبار
24 اسفند 1394 ، ساعت 18:32 479 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12143

سردار غیرت ایرانی؛ مردی که دشمن را به قدرت ایران معترف کرد از بنّایی در نوجوانی؛ تا معمار مهم ساختار غرب آسیا

قاسم سلیمانی، سردار غیرت ایرانی که ژورنالیست‌های غربی او را ژنرال می نامند؛ فرمانده سپاه قدس ایران که حالا نماد مدافعان حریم انقلاب اسلامی است چهار روز پیش، پنجاه و نه ساله شد.

به گزارش جلال شرق ،سردار قاسم سلیمانی مردی کم حرف که میانه ای با دوربین ها ندارد؛ پنجاه و نه سال قبل، در روستای قنات ملک به دنیا آمد؛ روستایی گمنام از توابع شهرستان رابر در جنوب استان کرمان.
حالا حدود چهارصد سکنه این روستا که نام فامیل اکثرشان، سلیمانیست به این هم ولایتی شان می بالند به خصوص که سردار، مدام به زادگاهش سر می زند.
هم ولایتی ایی که با سابقه فرماندهی لشگر چهل و یک ثارالله کرمان در زمان جنگ و مقابله با اشرار در زمان بعد از جنگ، دو دهه است که ردای فرماندهی سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران را بر تن کرده.
بر اساس گزارش خبر بامدادی شبکه یک سیما، سوریه و عراق و لبنان از جاهایی است که بارها شاهد حضور این سردار کرمانی بوده حتی در خط مقدم جنگ.
موفقیت ها در جوف الصخر عراق و شهرهای مختلف سوریه، با نام او گره خورده.
مردی که غربی ها و رسانه هایشان هم او را می ستایند.
ژنرال ایرانی با همه مشغله هایش، مدام به زادگاهش، استان کرمان می رود و داغ ترین حرف هایش را آنجا می زند. یکی از نمونه هایش واکنش به انفعال آمریکایی ها و غربی ها در برابر پیشروی داعش در عراق بود که در جمع جانبازان و رزمندگان کرمانی بیان کرد.
آخرین نمونه اش، در مراسم دیشب یادواره شهدای مسجد الرسول کرمان بود که ادعای ماجراجویی ایران در منطقه را رد کرد. سلیمانی در جمع هم استانی هایش، گفت آیا جنگیدن با تروریست هایی که جان و مال و ناموس مسلمانان را نابود می کنند، عیب است؟
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تکفیر و تکفیری، آتش، درخانه برادران سنی است و کسانی که آن را خلق کردند فکر می کردند با این حادثه، جمهوری اسلامی و شیعه زانو خواهد زد.
سردار سلیمانی، عصر دیروز در یادواره شهدای مسجد الرسول کرمان افزود: ما درکدام کشور اسلامی تلاش کرده ایم که برادران سنی را شیعه کنیم؟ بر عکس، همواره جان ما سپر برادران اهل تسنن بوده است.
سردار سلیمانی، اشاره ای هم به ماجراجویی های عربستان در منطقه داشت و گفت: در حافظه تاریخ انقلاب اسلامی وجود ندارد که ما در جایی نسبت به سعودی ها و حکومت آنها اقدامی کرده باشیم اما همواره این سعودی بوده که علیه اسلام و ایران ماجراجویی کرده.
این سخنان، بازتاب زیادی در رسانه های فرامنطقه ای داشت.
فرمانده سپاه قدس همین طور از عربستان سعودی خواست دست از ماجراجویی بیهوده در منطقه بردارد.
سلیمانی که در نوجوانی، بنایی می کرد حالا یکی از معماران مهم ساختار غرب آسیاست.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است